Web Sürümüne Geç

  Ecdatlarına layık oldular

  Ecdatlarına layık oldular
  05 Mayıs 2017, Cuma Güncelleme: 02:06

  İstanbul Gençlik Festivali’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel ve Sow forma hediye etti. Cumhurbaşkanı, “Gençlerimiz 15 Temmuz’da ecdatlarına layık olmuşlardır” dedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali'nin açılışına katıldı. Bu yıl 17'incisi düzenlenen festivalin başarılı geçmesi temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Spora olan ilgim nedeniyle futbola ilgi verdim. Uzun yıllar amatör olarak oynadım. Burada her görüşü savunan arkadaşlarım vardı. Değişik siyasi partileri destekleyen arkadaşlarımızla sevgi ve saygı içerisinde görüşmelerimiz, tartışmalarımız görüş alışverişlerimiz olurdu Siyasetteki ilk adaylığım 1989 Beyoğlu ilçe Belediye Başkanlığı adayıydım. Kazanamadım. Ama 94'te İstanbul, bu kardeşinizi 40 yaşında belediye başkanı yaptı. Bu yaştaki arkadaşlıklar unutulmaz" dedi.

  FATİH'İN TORUNLARI
  Referandum seçimleriyle birlikte parlamentonun artık gençlere açık olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kızlarımız erkeklerimiz hep birlikte parlamentoya girebilir. 18-25 yılları arası açık artık. Bu yılların kıymetini bilin" çağrısı yaptı. 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde gençlerin gösterdiği cesareti de öven Cumhurbaşkanı, "Gençlerimiz 15 Temmuz'da Ulubatlı Hasan'dan gelen selamı alarak, tankların, silahların, uçakların, helikopterlerin karşısına aslanlar gibi dikildiklerinde, ecdatlarına layık olduklarını ispatlamışlardır. Hem erkeğiyle hem bayanıyla... Tankların altına girdiler mi? Girdiler. Yıldılar mı? Yılmadılar. Niye? Dedi ki 'Ben Nene Hatun'un torunuyum.' Ne dediler? Ben Fatih'in torunuyum" dedi.

  EN AZ BİR DİL ÖĞRENİN
  Gençlere, "Yenikapı meydanında her biriniz birer 'Fatih' olmaya namzet gençleri görüyorum. Sizler aynı zamanda Nene Hatunların varislerisiniz. Başınız daima dik olsun" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle noktaladı: Dünyayı tanımak takip etmek çok önemli. Önce ana dilinizi sonra yanında en az farklı bir dil öğrenmeyi kendinize amaç edineceksiniz. Çocuklarımız Türkçe'yi mükemmel kullanmanın yanında en az bir doğu, bir de batı dilini bilmiyorsa burada kesinlikle bir eksiklik var demektir. Millet olarak kılıcımızı kullanmada bir sıkıntımız yok ama kalem olarak aynısını diyemiyorum. Terör örgütlerinin ülkemizi hedef almasının nedeni budur."

  CUMHURBAŞKANI'NDAN SOW'A RİZE ESPRİSİ
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açıklamalarının ardından taraftarı olduğu F.Bahçe'den kaptan Volkan Demirel ve golcü Moussa Sow, birer forma hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan F.Bahçe'nin Yenikapı'daki standına da ziyarette bulunurken, burada Başkan Aziz Yıldırım, Sow ve Kulüpler Birliği Vakfı ve M.Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ arasında esprili bir sohbet gerçekleşti. Cumhurbaşkanı, "Sürekli Rize'ye gol atıyorsun. Bilmiyor musun benim Rizeli olduğumu, bizi düşürmeye mi çalışıyorsun" diye Sow'a takıldı. Senegalli de, "Öyle denk geldi ben de attım. İnşallah Beşiktaş'a da atacağım" yanıtını verdi. "İnşallah Beşiktaş'a gol atarsın. Sabırsızlıkla bekliyoruz" diyen Göksel Gümüşdağ'ın bu sözleri ise ortamı neşelendirdi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN