Web Sürümüne Geç

Fenerbahçe'ye büyük müjde!

Fenerbahçe'ye büyük müjde!
Cumartesi 03.06.2017 11:47

Fenerbahçe, Basketbolda Doğuş Grubu ile birlikte hareket edecek.

Başkan Aziz Yıldırım mali genel kurulda yaptığı açıklamada basketbol şubesinin Ülker Grubu ile yaptığı gibi bir anlaşmayı hayata geçireceklerini ve bu anlaşmanın 3 yıllık olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde;

"Bu sezon kazandığımız kupanın sonucunda Fenerbahçe'nin basketboldaki bütçesi 30 milyon eurodur. Doğuş grubu ile daha önce Ülker grubuyla yaptığımız bir işbirliği yapacağız. Şu anda anlaşmalar tamam, Fenerbahçe yoluna Fenerbahçe Doğuş olarak devam edecek. Bu anlaşma 3 yıl sürecek ve bütçenin yarısını da Doğuş Grubu karşılayacak. Kendilerine teşekkür ediyorum."

"Basketbol takımı başarı, futbol takımı başarısız. Bunun sorumlusu benim. Benim şahsi olarak bir tane arabam var, 4-5 yılda bir kez değiştiririm. Bizim oyuncu diye aldığımız adamın 3 tane arabası var, yatı var, katı var, bu adam 20 yaşında. Fenerbahçe'den aldığı parayı gidip organizatörlere kaptırıyor. Kulüpler mağdur, Bosman'dan bu yana spor kulüpleri mağdur, bunu UEFA'ya da anlattım. Ocak ayından bu yana Samandıra'ya gitmiyorum, kendileri kendi göbeklerini kessinler dedik ama kültür seviyeleri tam oturmadığı için olmadı. Bu sezon elimiz tamamen Samandıra'da olacak, önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak kongreye başarılı olmak için geleceğiz"

Şenol Güneş'in kendilerini tebrik ettiğini ifade eden Aziz Yıldırım, "Şenol Güneş, Obradovic ve bizleri tebrik etmek için bize bir kağıt gönderdi. Ben de onun karşılığında Fenerbahçe antentli kağıtla Şenol Güneş adına bir yazı gönderdim ve tebrik ettim" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN