Fenerbahçe duyurdu: 2 yıllık anlaşmaya vardık!

Fenerbahçe duyurdu: 2 yıllık anlaşmaya vardık!
Cuma 16.06.2017 17:42

Fenerbahçe, teknik direktör Aykut Kocaman'la anlaşmaya varıldığını duyurdu. Kocaman'la 2 yıllık sözleşme imzalandı.

İşte sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan açıklama:

"YUVANA HOŞ GELDİN AYKUT KOCAMAN

1988-1996 yılları arasında futbol takımımızın formasını başarıyla terletmiş, 2010-2013 yılları arasında 1 lig ve 2 Türkiye Kupası zaferi ile birlikte UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final sevincini camiamıza yaşatan takımımızın teknik direktörü Sayın Aykut Kocaman ile yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varılmıştır.

Geçtiğimiz yıl Atiker Konyaspor'un teknik direktörlüğünü yürüten Sayın Aykut Kocaman ve ekibi ile 2 yıllık sözleşme imzalanmıştır.

Camiamızın yetiştirdiği önemli bir değer olan Sayın Aykut Kocaman'a yuvana 'hoş geldin' diyor, futbol takımımızın başında kendisine nice zaferler ve şampiyonluklar diliyoruz.

Yeni teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın imza törenine dair detaylar ilerleyen günlerde duyurulacaktır.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş."

"Yarım kaldığına inandığım işler vardı"
Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine getirildiği ve 2 yıllık sözleşme imzalandığı açıklanan Aykut Kocaman, sarı-lacivertli ekipteki ikinci dönemi için iddialı konuştu.

Tecrübeli teknik adam, FBTV'ye yaptığı açıklamada, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, "Yarım kaldığına inandığım işler vardı. Bunları tamamlamak adına kulübüme geri dönmekten dolayı son derece mutluyum." dedi.

Gelecek sezon oyun olarak üzerine koyarak ilerlemeye çalışacaklarını ve kuvvetli bir takım olacaklarına inandığını anlatan Kocaman, yeni transferlerle ilgili olarak, "Nabil Dirar son derece kuvvetli ve dirençli bir oyuncu. Takımın çehresini değiştirme açısından fayda sağlayacak. Mathieu Valbuena ve Mehmet Ekici'de de bu özellikler var. Üçü de mücadele eden, becerikli ve istekli oyuncular." diye konuştu.

Sarı-lacivertli takım ile taraftarlar arasında bir kopukluk oluştuğu yönündeki soru üzerine Kocaman, "Fenerbahçe taraftarı kaliteyi seviyor. Taraftarlar önce birbiri için mücadele eden takım görmek istiyor. Fenerbahçelilerin gönlü rahat olsun. Bu takımın istenilen yerde olması için ne gerekiyorsa yapacağız." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Fenerbahçe'deki ilk döneminde yaşanan 3 Temmuz sürecine değinen Kocaman, "3 Temmuz her şeyi altüst etti. Sadece Fenerbahçe'nin geleceğini çalmadı, Türk futbolunun üzerinden silindir gibi geçti. Etkileri de sürüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN