Web Sürümüne Geç

  Van Persie'nin yerine Ahmethan

  Van Persie'nin yerine Ahmethan
  26 Temmuz 2017, Çarşamba Güncelleme: 20:07

  Aykut Kocaman, Sturm Graz ile oynanacak mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında temkinli konuştu. Sezona son derece istekli başlayan Van Persie'nin sakatlanmasının planları bozduğunu söyleyen Kocaman, "Van Persie'nin yerine pozisyon tecrübesi daha çok olan Ahmethan Köse'yi oynatmayı düşünüyorum" dedi

  Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve Hasan Ali Kaldırım, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında yarın deplasmanda karşılaşacakları Sturm Graz maçı öncesi bir basın toplantısı düzenlediler. Strum Graz'ın kolektif bir oyun yapısına sahip olduğunu belirten Kocaman yarınki maçta santrforda 20 yaşındaki Ahmethan Köse'yi oynatacağını söyledi.


  "STURM GRAZ TAKIMINDA AHMETHAN'DAN DAHA GENÇ OYUNCULAR DA VAR"
  Aykut Kocaman basın toplantısınıda şunları söyledi:
  "Özellikle bu maça çıkarken tecrübe açısından bir oyuncu olacağını düşünüyordum. Van Persie'nin şansız sakatlığı bunu ortadan kaldırdı. Kesinlikle endişeli değilim. Bu formayı taşıyan her oyuncu Fenerbahçe'nin gücünü temsil edecek kalitededir. Önümüzde 24 saat var ve çok şey değişkendir. Santrforda, tecrübesi yüksek oyuncu yerine pozisyon tecrübesi olan oyuncu kullanacağız. Ahmethan'ın genç olmasına rağmen pozisyon tecrübesi var. Sturm Graz takımında Ahmethan'dan daha genç oyuncular da var."

  "YARIN TAMAMLANMIŞ BİR TAKIMLA, TAMAMLANMAYA ÇALIŞAN BİR TAKIMIN MAÇI OLACAK"
  Sturm Graz'ın kolektif bir oyun yapısına sahip olduğunu vurgulayan Kocaman, "Tamamlanmış bir takımla oynayacağız. Öncelikle temel amacımız Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak. Aynı zamanda bizim takımımız seribaşı olmasına rağmen sert bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. En belirgin yanları kolektif yapıları. Birkaç sezondur istenenin dışındaydık. Bu sene antrenör değişikliğiyle ben başladım göreve. Birçok şeyin değişmesi gerekiyor istenen şeyler için. Yarın tamamlanmış bir takımla, tamamlanmaya çalışan bir takımın maçı olacak. Avantaj-dezavantaj konusunda en önemli nokta bu. Kağıt üzerinde görünen avantajımız, daha pahalı, kaliteli, tecrübeli ve bireysel kalitesi yüksek oyunculara sahip olmamızdır. Sadece yarın için değil tur için söylemek gerekirse, bireysel kalite yarınki maçın ve turun hangi tarafa yöneleceğini gösterecek."diye konuştu.

  "KADROYU YAPARKEN BİRBİRİYLE OYNAMA UYUMU OLAN OYUNCULARI TERCİH EDECEĞİM"
  Kocaman, kalede hangi oyuncuyu tercih edeceği sorusu üzerine, birbirleriyle oynamaya alışık isimleri tercih edeceğini belirterek, "Takımla 1 aydır çalışıyoruz. İlk 1 hafta milli takım oyuncuları yoktu. İlk hafta takımın
  yarısı aramızda değildi. Sonraki dönem hazırlık maçı dönemiydi. Arada tamamlayıcı antrenmanlar yapmak zor. Kadroyu yaparken birbiriyle oynama uyumu olan oyuncuları tercih edeceğim. İlerleyen haftalar içinde yeni oyuncuları takıma dahil etmek temel amacım olacak. Büyük ölçüde yarın kadro bu şekilde oluşacak." şeklinde konuştu.

  FATİH TERİM HAKKINDA...
  Tecrübeli teknik adam, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevinden ayrılmasıyla ilgili gelen soruya ise "Olayı bir saat önce duydum. Dolayısıyla ayrıntılara sahip değilim. Türkiye Futbol Direktörlüğü tanımıyla ilgili bilgim olmadığını söylemiştim. Bugünkü durumla ilgili gerçek bilgiye sahip değilim. Yoğunlaşmam yarınki maç üzerine. Bilgi akışını takip etmedim. Belki ilerleyen günlerde gerekirse açıklama yaparım. Şu an için bir şey söylemek çok erken." ifadelerini kullandı.

  HASAN ALİ "HEM AVRUPA'DA HEM DE TÜRKİYE'DE TARAFTARLARIMIZI SEZON SONU MUTLU ETMEK İSTİYORUZ"
  Fenerbahçeli futbolcu Hasan Ali Kaldırım ise, "Üzerine koyarak yol aldık. Avrupa standartlarında antrenman programları hazırlıyor hocamız ve ekibi. İlk haftalarda beklenmedik sonuçlar olabiliyor. Bunların bilincindeyiz. Rakibimiz kendi liginin köklü takımlarından birisi. Uzun senelerdir aynı hocaları var. Sahada ne yapmak istediklerini biliyoruz. İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Maalesef son senelerde istediğimizi elde edemedik. Hem Avrupa'da hem de Türkiye'de taraftarlarımızı sezon sonu mutlu etmek istiyoruz." dedi.

  Yükleniyor