Web Sürümüne Geç

Bu bir başkaldırı!

Bu bir başkaldırı!
Salı 20.12.2017

Karabük galibiyetinin kahramanı olan yıldız futbolcu, ülkesi Fransa’da da gündeme oturdu. “Valbuena’nın başkaldırısı Fenerbahçe’yi zirveye taşıyor” yorumları yapıldı

Mathieu Valbuena, Karabük karşısında bu sezon ligde 4. kez sonradan oyuna girdi, maçın seyrini değiştirdi. 1 gol, 1 asistle takımını gelip getiren yıldız futbolcu, Fenerbahçe'yi ligde ikinci sıraya oturttu. Valbue na'nın geceye damgasını vurması, ülkesi Fransa'da da spor basınının gündemine oturdu. Medyada yer alan haberlerde, "Yedekliğe isyan eden Valbuena'nın bu başkaldırısı Fenerbahçe'yi adım adım zirveye taşıyor" yorumları yer aldı.

İKİNCİ YARI GİRDİ, MAÇI ÇEVİRDİ
Valbuena'nın Fenerbahçe'ye "yepyeni bir macera" hevesiyle gittiğine yer verilen haberlerde, "Ancak o bu macerada yardımcı oyuncu rolünü kanıksıyor. Valbuena her zaman baş aktör olmak ister. Attığı gollerle bunu ispatlıyor" ifadeleri yer buldu. Fenerbahçe'nin Karabük karşısında ilk yarıda tek isabetli şutu yoktu. Valbuena ikinci yarıda tek başına 3 şut çekti, 2 isabet sağladı, 1'i gol oldu. Kasımpaşa maçında da sonradan oyuna girip golünü yazan Valbuena, F.enerbahçe'nin Kadıköy'de oynadığı 7 lig maçının 6'sında skora katkı yaptı; 2 gol attı, 4 asist gerçekleştirdi. Sadece Beşiktaş derbisini boş geçti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN