Web Sürümüne Geç

Mota takipte

Mota takipte
Cuma 29.12.2017

Kanarya, savunmanın soluna takviye için yoğun girişim başlattı. Belirlenen isimler hakkında derin araştırmalar yapılıyor. Jean Mota da bunlardan biri. Mota, görüşmeler sürerken instagramdan Fenerbahçe’yi takibe aldı, Fenerli taraftarlar heyecanlandı...

Fenerbahçe, devre arasında yapacağı transferler için dört koldan çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-lacivertliler, önceliği ise savunmanın soluna verdi. Elde geniş bir liste var. Aziz Behich, Luka Shaw, Domenico Criscito, Thiago Carleto, Fabio Santos ve Jean Mota gündeme gelen isimlerden sadece birkaçı... Brezilya'ya giden iki yönetici, son olarak Mata için Santos'lu yetkililerle temaslarda bulundu. Fenerbahçe'nin satın alma opsiyonlu kiralama formülünü kullanarak transferi bitirmeye çalıştığı öğrenildi.

İsabetli orta uzmanı
Görüşmeler sürerken, 24 yaşındaki sol bek flaş bir harekete imza attı. Mota, instagram'dan Fenerbahçe'yi takibe aldı. Yaşanan bu gelişme Fenerbahçe taraftarları arasında heyecan yarattı. Santos'la sözleşmesi 2022'de biten yetenekli oyuncu, sezonu 31 lig maçıyla (25'i ilk 11) tamamladı; 1 gol-3 asistle oynadı. Santos'un en isabetli orta yapan ismi olan Mota, maç başına 4.1 ikili mücadele kazanma ve 1.4 kilit pas istatistikleri ile de dikkat çekti.

SEVGİLİSİ 'FENER'E GEL' DEDİ
Fenerbahçe'yi instagram'dan takibe alan Jean Mota'ya, sarı-lacivertli taraftarlar "Come to Fenerbahçe" (Fenerbahçe'ye gel) çağrısı yağdırdı. 2500'ü aşan yorum ve çağrıya, Brezilyalı yıldızın sevgilisi Marianne Souza Feliciano da ayak uydurdu. Mota, "Come to Fenerbahçe" yazan sevgilisi Marianne'ye, "Nao sabia que ela torcia pra outro time", yani; "Başka bir takım için tezahürat yaptığını bilmiyordum" yanıtını verdi.

Mini Yorum: Aslında hücumcu / Mert Aydın
Jean Mota, Santos'ta el üstünde. Artı yaz aylarında sözleşmesi uzatıldı. Fenerbahçe'nin ya da herhangi bir takımın bu oyuncuyu alabilmesi demek 10-15 milyon euro bandında bir bonservis bedelini ödemesi demek. Aslında bir hücum oyuncusu. Ama zamanla sol beke geçti. Klasik Brezilyalı kenar beki. Driplingi, hücuma kalkışları iyi. Savunma katkısı biraz da önünde oynayacak oyuncuya bağlı. Kaliteli ama bu paralara ocakta almak mantıklı mı tartışılır.

Etiketler Fenerbahçe, Jean Mota
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN