Web Sürümüne Geç

  Golü böyle atacak!

  Golü böyle atacak!
  Pazartesi 02.01.2018

  Hollanda’da yayın yapan ‘Kees’in Masası’ isimli TV programının yapımcısı Kees Jansma, “Fenerbahçe, Van Persie’yi oynatmıyor; o da sosyal medyada taraftarı çıldırtacak paylaşımlar yapıyor. Amacı ocak ayında serbest kalmak” dedi

  Fenerbahçe'nin başına adeta bela olan Robin van Persie hakkında ülkesi Hollanda'dan çok çarpıcı iddialar geldi. Bu sezon sadece 4 resmi maçta oynayıp hiç golü olmayan ve adı Uçan Hollandalı'dan Yatan Hollandalı'ya evrilen 34 yaşındaki futbolcunun bedelsiz kovulmak için kurnazca bir planı devreye soktuğu ileri sürüldü. İddia, Hollanda'da yayın yapan Fox Sports'taki 'Kees'in Masası' isimli programda ortayla atıldı. Programın yapımcısı Kees Jansma, Van Persie'nin sosyal medya aracılığı ile kendisini "nefret edilen adam" konumuna getirip, bedelsiz şekilde serbest kalmayı planladığını ileri sürdü. İşte Jansma'nın çok ses getirecek o açıklamaları:

  "Robin sezon başında dönecekti (Feyenoord'a). Anlaşmalar ise tamamdı. Takımı bir anda 4.5 milyon euro isteyince her şey değişti. İstanbul'da kalmak zorunda bırakıldı. Bir süredir sakat değil ama oynatılmıyor. Bir nevi cezalandırılıyor. Robin de buna karşı sosyal medyada taraftarları çıldırtacak paylaşımlar yaparak yönetimden intikam alıyor. Amacı, ocak ayında serbest bırakılmayı sağlamak." Bu sezon hiç golü olmayan Van Persie, eğer kendini kovdurtma amacına ulaşırsa, hiç gol atmadan parsayı vurup gidecek.

  Ortada bir kontrat var

  Van Persie Beşiktaş 'a giderken, devreye Fenerbahçe girdi, daha çok para verdi ve renklerine kattı. Yani adam zorla gelmedi. Manchester United ile 7 milyon euro'luk bir yıllık daha sözleşmesi vardı. Tıkır tıkır da alırdı parasını... Advocaat onu önemli maçlarda oynattı ve yararlandı. Ama sezon başında Aziz Yıldırım çıkıp dedi ki; "Terrenao bizi kandırdı. Van Persie'yi sakat aldık" Para için gelmiş oyuncu hedef yapıldı. Ortada bir sözleşme var, adam da hakkını istiyor. Aynı durum Barcelona'dan yıllık 7 milyon euro kazanan Arda Turan için de geçerli. Hangimiz "Arda parasını almasın. Daha aza gitsin, başka takımda oynasın" diyoruz.

  Mini yorum Gürcan Bilgiç

  14 milyon Euro'ya 40 gol
  Van Persie, Fenerbahçe'den 2.5 sezonda maç başına primler ve bonuslarla birlikte 14 milyon euro'yu aşkın bir para kazandı. Bunun karşılığında tüm kategorilerde 90 maç oynayıp 40 gol-8 asiste imza attı. RvP'nin lig performansı ise 58 maç-25 gol-6 asist...

  Bırakın sahaya çıkıp oynamayı, çoğu zaman idmanlara dahi çıkmayan Van Persie, bunun yerine sosyal medyadan İstanbul manzaraları, oğluyla boks idmanı, suşi fotoğrafları gibi kızdıran paylaşımlar yapmıştı. RvP'nin 'Dont talk behind my back (Arkamdan konuşma) yazılı tişört paylaşımı da büyük yankı uyandırmıştı. Van Persie'nin bu mesajla Aykut Kocaman ve başkan Aziz Yıldırım'ı hedef aldığı iddia edilmişti.
  Etiketler van persie, Fenerbahçe
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN