Web Sürümüne Geç

''74 puanı bulan Şampiyon olur!''

''74 puanı bulan Şampiyon olur!''
Perşembe 12.01.2018

Kocaman: Bu yıl bir takımın başını alıp gitmesi zor. 73-74 puanı bulan şampiyon olur. Biz en az 11 galibiyet almalıyız.

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, TİVİBU Spor'a konuştu. Sarı-lacivertli çalıştırıcı, şampiyonluk yarışı için, "Kafadaki 7 takımla birlikte arkada Bursaspor ve Sivasspor var. Bu takımlardan puan tırtıklayabileceklerdir. Dolayısıyla bir takımın başını alıp gitmesi kolay değil. 73-74 puana gelen takım zirveyi alır gibi" dedi. En ciddi rakiplerinin Başakşehir olacağını söyleyen Kocaman, "Bizim ikinci yarıda en az 11 galibiyet almamız gerek. Tabii mağlup olmadan. Mağlup olursak da 12-13 galibiyet şart" diye konuştu. İlk 6 haftadaki zor periyot için de, "Kazanmak kadar kaybetmemek de önemli. 3 tanesi şampiyonluk adayıyla mesela. Temel hedefimiz onları sahasında yenmek olacak" yorumunu yaptı.

İYİ OYUNCU ÇOK PAHALI
"Transfer yapmak çok istiyorum ama bir de şartları var. Gelecek oyuncu bir seviye üstten dediğimiz anda fiyatlar inanılmaz olacak. Bazıları gelmek istemiyor, bazılarını da biz getiremiyoruz. Muadil oyuncuları alırsak da olmuyor. Eldeki oyuncuları bir adım daha ileri götürebilirsem en büyük transfer bu olur."

KOCAMAN 'DAN İNCİLER
(F.Bahçe'ye gelişi) Mantıklı bir şekilde düşünülse belki başka bir karar çıkabilirdi ama duygularım ağır bastı.
Beni ilk yarıda en çok sıkıntıya sokan yetenekleri tartışılmaz isimlerin basit hatalar yapması oldu. Böylece şiddetli puan kayıpları ve Vardar felaketi geldi.
Osmanlıspor maçındaki skordan sonra bir karar vermek gerekiyordu. Sorumluluk bendeydi ve bir yerlerde tıkanma vardı, yaptığım bu tıkanmayı açmaya çalışmaktı. Yaşanan olaylar devam etmemi gerektirdi. Sonra bazı şeyler kendiliğinden yerine oturdu.
Temel amacım Fenerbahçe'nin 3. bölge takımı olması. 'Dikine futbol' gibi kavramları anlamıyorum. Artık savunma ve hücum iç içe.
Burası bir orkestra ve aynı müziği çalmak zorundayız. Herkes kendi enstrümanını çalsın ama aynı müziği yapalım. Valbuena da buna dahil.
Soldado çapraz bağ gibi kuvvetli bir sakatlıktan geldi. Milim milim ilerliyor. Fernadao da aynı şekilde. İkinci yarıda onların performansını artırmak hedefim.
Aatıf 4+4 taktiksel düzeni son 6-7 maçta harika tamamladı. Ceza sahasına çalımlarla da girebiliyor.
Skrtel umarım aynı yolda devam eder. Olması gereken bu.
Sezonun ikinci yarısında Ozan Tufan benim kafamda ve planlamamda yok. Geleceğini şekillendirmesi için ona yardımcı olmaya çalıştık.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN