Ersun Yanal: "Zor ama güzel"

Ersun Yanal: "Zor ama güzel"
Pazar 12.05.2019

Teknik Direktör Yanal, “Rakibimizin ligde kalabilmesi için son şansıydı Zor olacağını biliyorduk, her şeye rağmen maçı kazanmak güzel” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Akhisar galibiyetini 'Zor ama güzel' olarak yorumladı. Tecrübeli çalıştırıcı, rakiplerinin Süper Lig'de kalabilme adına son şanslarını kullanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, "Bu tür karşılaşmalar her zaman beklenenden daha zorlu geçmiştir. Özellikle oyunun ilk yarısında sahanın hakimi bizdik. Attığımız iki golün dışında, bir de penaltı atışından yararlanamadık. Eğer bu yarıya skoru 3-0'a taşıyabilseydik, bizim için çok daha rahat bir maç olacaktı" dedi.

Yanal şöyle devam etti: "İlk yarının son bölümünde yediğimiz golle skor 2-1'e gelince soyunma odasına biraz da olsa keyifsiz gittik. İkinci yarıda daha istekli ve arzulu bir futbol oynamak için sahaya çıktık. Rakibimiz Akhisar ise tüm gücünü kullanarak, bu maçtan galip gelmek için savaştı. Biz de onların mücadelesine ayrı şekilde karşılık verdik ve ilk yarıda attığımız gollerle kazanmayı başardık. Önemli olan sahadan üç puanla ayrılmaktı. Bizi destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Kalan maçlarımızı da kazanarak onları mutlu etmek istiyoruz."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN