Fenerbahçe tekrar istiyor!

Fenerbahçe tekrar istiyor!
Çarşamba 18.09.2019

Sarı-lacivertliler, yedikleri beraberlik golünden önceki taç atışı için yayıncı kuruluştan TV’ye yansımayan görünteleri istedi. Çalışmalarını bitiren yönetim kurulunun, kural hatası gerekçesiyle federasyondan maçın tekrarını isteyeceği öğrenildi. Gözler bir yandan gözlemci Nedim Göklü'de olacak. Raporunda kural hatasını belirtmesi halinde Fenerbahçe'nin eli güçlenecek.

Fenerbahçe Yönetimi'nde dün sabah saatlerinden itibaren gündemdeki konu Alanyaspor karşılaşmasıydı. Sarı-lacivertliler, ilk olarak rakibin attığı beraberlik golünden önceki taç atışıyla ilgili TV'ye yansımayan görüntüleri yayıncı kuruluştan talep etti. Daha sonra konuyla ilgili çalışma yürüten yönetim, taç atışı sırasında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuru yapma kararı aldı. Maçın tekrarı için hukuk komitesi, güçlü bir dosya hazırlarken, en geç bugün mesai bitimine kadar başvurunun yapılacağı öğrenildi.

GÖZLER NEDİM GÖKLÜ'DE
İkinci golde de kaleci Altay'ın aut atışı kullandığı sırada Alanyaspor'dan iki oyuncunun ceza sahası içinde olması kural hatası iddialarını gündeme getirmişti. Fenerbahçe Yönetimi, değişen kurallar nedeniyle bu pozisyon için de görüş alışverişinde bulunurken, bir gözü maçın gözlemcisi Nedim Göklü'de olacak. Göklü'nün federasyona vereceği raporda kural hatasını tespit etmesi halinde Fenerbahçe'nin maçın tekrarını isteme konusunda eli güçlenecek. Göklü'nün raporunda kural hatası yer almazsa F.Bahçe'nin hazırlayacağı dosya belirleyici olacak.

IFAB DİYOR Kİ...
Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB), kitapçığında taç atışıyla ilgili şu ifadeler yer alıyor: "Eğer taç atışı doğru kullanılmazsa rakip takım tarafından tekrar kullanılır."

FENERBAHÇE'NİN TEKRAR GEREKÇESİ
Taçı kullanıldıktan sonra düdüğünü çalan Halis Özkahya, Alanyasporlu futbolculara atışı tekrarlatmıştı. Fenerbahçe Yönetimi, hazırladığı dosyada taç atışının el değiştirmesi gerektiğini belirtip, kural hatası yapıldığını savunacak.

SÜPER LİG TARİHİNDE TEKRARLANAN MAÇLAR

1994-95 Gaziantep-Denizlispor

2003-04 Fenerbahçe-Rizespor

2004-05 Beşiktaş-Gençlerbirliği

2013-14 Kasımpaşa-Beşiktaş

İŞTE YÖNETİMİN TEKRAR İSTEMESİNE NEDEN OLAN AN

Alanyasporlu futbolcunun yanlış yerden tacı kullanmasının ardından hakem düdüğünü çalmış ve atışın tekrarını istemişti. Kurallara göre tacın el değiştirmesi gerektiği belirtilirken, atışı tekrar Güney ekibi kullanmış ve pozisyonun devamında Fenerbahçe fileleri havalanmıştı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN