Web Sürümüne Geç

  Belhanda'nın geldiği gün hayatını kaybetti!

  Belhanda'nın geldiği gün hayatını kaybetti!
  29 Haziran 2017, Perşembe

  Montpellier başkanı Louis Nicollin, geçirdiği kalp krizi sonucu 74. yaş gününde hayatını kaybetti.

  Fransa Birinci Futbol Ligi'nde (Ligue 1) mücadele eden Montpellier Kulübünün 1974'ten bu yana başkanlığını yapan Louis Nicollin, 74. doğum gününde hayatını kaybetti.

  BELHANDA'YI F.BAHÇE'YE SATMAMIŞTI
  Belhanda'nın 2013 sezonunda Montpellier'de oynadığı dönemde Fenerbahçe Faslı futbolcu transferinde büyük aşama kaydetmiş ancak Louis Nicollin engeline takılmıştı. Sarı-lacivertliler Belhanda ile anlaşma sağlandıktan sonra transferi KAP'a bile bildirmişti ancak daha sonra taraftar baskısı nedeniyle Fransız basınına açıklama yapmak durumunda kalan Nicollin, "Ölsem Belhanda'yı Türkiye'ye göndermem" diyerek köprüleri atmıştı.

  "Ben futbolcularımı sadece İngiltere ve Almanya'ya satıyorum. İspanya'ya bile Barcelona ile Real Madrid dışında satmam" diyerek çok tartışılan sözlere imza atan Nicollin ardından 'tükürdüğünü yalayarak' Faslı yıldızı Dinamo Kiev'e göndermişti.

  Bu sözlerin üzerinden 4 yıl geçti ve Belhanda Türkiye'ye transfer oldu fakat adresi Fenerbahçe değil Galatasaray'dı. Belhanda'nın Türkiye'ye geldiği gün Niccolin'in ölüm haberi 'kaderin cilvesi' olarak yorumlandı.

  Etiketler Louis Nicollin
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN