Fransız ekibi Amiens'ten tescil tepkisi! Kampanya başlattı

Fransız ekibi Amiens'ten tescil tepkisi! Kampanya başlattı
Pazartesi 04.05.2020 23:53

Corona virüsü salgını nedeniyle Ligue 1 için alınan tescil kararının yankıları sürmeye devam ediyor. Ligin sonlandırılmasıyla birlikte küme düşen Fransız ekibi Amiens, kararın adaletsiz olduğunu savunarak imza kampanyası başlattı.

Fransa'da yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle futbol liglerinin sonlandırılmasıyla küme düşen Amiens, karara karşı imza kampanyası başlattı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Amiens'in 38 maçın 28'ini oynadığı ve "adaletsiz" bir şekilde Ligue 2'ye düşürüldüğü savunuldu.

Profesyonel Futbol Ligi'ne (LFP) kararı gözden geçirmesi çağrısı yapılarak, Ligue 1'in küme düşme olmadan gelecek sezon 22 takımla oynatılması talep edildi.

Bu hedefle imza kampanyası başlatıldığı belirtilerek, taraftarlardan kampanyaya katılmaları istendi. İnternet üzerinden başlatılan kampanyada şimdiye kadar 6 binden fazla imza toplandı.

Fransa'da salgın nedeniyle sezon sonlandırılarak ve Ligue 1 lideri Paris Saint-Germain (PSG) şampiyon ilan edilmiş, son iki sırada bulunan Amiens ve Toulouse ise küme düşürülmüştü.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA