Web Sürümüne Geç

"İyi başlamak istiyoruz"

Cuma 09.09.2011 14:05

Spor Toto 2. Beyaz Grup ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un ikinci başkanı Özcan Dündar, Tepecikspor'u deplasmanda yenerek lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

Dündar, yaptığı açıklamada, 11 Eylül Pazar günü deplasmanda Tepecikspor ile oynayacakları maçın hazırlıklarını bugün yapılan ter antrenmanı ile tamamladıklarını ifade ederek, takımın yarın havayolu ile İstanbul'a gideceğini söyledi.

Teknik Direktör Cafer Aydın yönetiminde iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Dündar, eksik mevkilere kendini ispatlamış kaliteli futbolcular aldıklarını dile getirdi.

Yeni Malatyaspor'un hedefinin ligi şampiyon bitirmek olduğunu vurgulayan Dündar, şöyle dedi:

''Tepecikspor maçında, İstanbul'daki Malatyalılar'ın takımı yalnız bırakmayacaklarını ümit ediyoruz. Tüm Malatyalılar'ın takımlarına sahip çıkmalarını istiyoruz. Yönetim olarak biz elimizden geleni yaptık ve güzel bir takım oluşturduk. Taraftarlarımız da 90 dakika sahada futbolcuları destekler ve moral verirlerse bu takım çok güzel başarılar elde eder. Ligde, her maçımıza final maçı düşüncesiyle çıkacağız. Bir yerlere gelmek istiyorsak bu anlayışta olmalıyız. Tepecikspor'u deplasmanda yenerek, lige de iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.''

Dündar, açıklamasında, Malatyaspor'un eski futbolcusu olan Serdar Samatyalı tartışmasına da değinerek, taraftarların bu konuda anlayışlı olması gerektiğini bildirdi.

Samatyalı'nın karakterli, düzgün bir futbolcu olduğunu, taraftar istediği için bir ara transfer etmeyi de düşündüklerini ifade eden Dündar, ''Serdar Samatyalı karakterli olan, bizim de sevdiğimiz bir futbolcu. Hocamız gerçekten burada iş yapacağını hissetseydi alırdı. Serdar ile aynı mevkide bizim 2-3 oyuncumuz var. Kişilik ve karakteriyle taraftarın gönlünde taht kurmuştur. Dilerim daha güzel yerlere gelir. Biz bunu isteriz'' dedi.

Özcan Dündar, yarın İstanbul'a hareket edecek olan takımda herhangi sakat bir futbolcunun bulunmadığını sözlerine ekledi.
Etiketler Yeni Malatyaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN