Web Sürümüne Geç

  Kadınlar U17 Dünya Kupası Azerbaycan'da

  15 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 13:02

  3'üncü Dünya 17 Yaş altı Kadın Futbol Şampiyonası, gelecek yıl Azerbaycan'ın başkenti Bakü ve Lenkeran kentlerinde düzenlenecek.

  Gelecek yıl 23 Eylül-13 Ekim tarihlerinde 3'üncüsü düzenlenecek şampiyonaya Azerbaycan'ın yanı sıra 16 ülkenin kadın milli futbol takımının katılacağı açıklandı.

  Azerbaycan, FIFA tarafından organize edilen uluslararası bir şampiyonaya ilk defa ev sahipliği yapacak olması nedeniyle tanıtım çalışmalarına da büyük önem veriyor.

  Şampiyonanın tanıtım sorumlusu ve basın danışmanı Emiliya Kazımova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tanıtım çalışmalarına ilk etapta 25 kişilik bir ekiple başladıklarını, gelecek aylarda ise bu sayıyı 60'a çıkaracaklarını söyledi.

  Kazımova, ülkesinde ilk defa düzenlenecek olan uluslararası futbol şampiyonasının kendileri açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, şampiyona tarihinde önemli ölçüde turistin de Azerbaycan'a geleceğini ve bu durumun ülkenin ekonomisine katkı sağlayacağını ifade etti.

  Emiliye Kazımova, FIFA'nın her iki ayda bir Azerbaycan'a bir yetkili göndererek, maçların oynanacağı statları kontrol ettiğini ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldığını da dile getirdi.

  Kadın milliler hazırlıklara başladı
  Azerbaycan 17 Yaş altı kadın Milli Futbol Takımı, dünya şampiyonası hazırlıklarına şimdiden başladı. Nefçi Kulübü Spor Tesisleri'nde, her gün tek antrenman yaparak hazırlıklarını sürdüren takımın kaptanı Şefak Mesurova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakü'de düzenlenecek 3'üncü Dünya 17 Yaş altı Kadın Futbol Şampiyonası'na iyi hazırladıklarını ifade etti.

  Takımda iki farklı görevinin olduğunu hatırlatan Mesurova, hem takım arkadaşlarını başarılı olabileceklerine motive etmeye, hem de iyi oyun sergilemeye çalıştığını belirtti.

  Takımın bir diğer oyuncusu Emine Haydarova ise Azerbaycan'ı şampiyonada en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını dile getirdi. FIFA, 19 Mart 2010'da, 3'üncü Dünya 17 Yaş altı Kadın Futbol Şampiyonası'nın Azerbaycan'da yapılmasına karar vermişti. İki yılda bir yapılan şampiyonanın ilki 2008 yılında Yeni Zelanda'da, ikincisi ise 2010'da Trinidad Tobago'da düzenlenmişti.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN