Web Sürümüne Geç

  "Futbol Prensi" seçiliyor

  17 Kasım 2011, Perşembe Güncelleme: 16:38

  Futbolda genç yetenekleri ortaya çıkarma amacını taşıyan ''Futbol Prensi Yarışması'', Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Liverpool Kulübü'nün işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

  Yayınlandığı her ülkede ilgi uyandıran Futbol Prensi Yarışması, Türkiye'de TRT Spor kanalında ekrana gelecek. 15 ilde yapılacak elemelerin ardından İstanbul'daki finaller sonrası Türkiye'nin Futbol Prensi seçilecek yetenekli genç, 1 yıl boyunca İngiltere'de Liverpool Akademi'de eğitim görecek.

  14-16 yaşlarındaki (01.01.1996 ve 31.12.1998 doğumlular) tüm gençlerin ücretsiz katılabileceği Futbol Prensi Yarışması'nda, her ilde katılım 1000 gençle sınırlı tutulacak. Türk ve İngiliz antrenörler tarafından değerlendirilecek olan yarışmacılar, ilk eleme gününün sonunda 20 kişiye indirilecek. İkinci gün gerçekleştirilecek çok yönlü antrenmanların ve özel çalışmaların ardından her ilde seçilecek 8 kişi il finallerinde yerli ve yabancı isimlerden oluşan jürinin tercihleri doğrultusunda yarı finallerde kendi ilini temsil edecek 5 kişiden birisi olmaya çalışacak.

  8 Kasım'da Konya'da başlayıp 12 Kasım'da Kayseri'de devam eden Futbol Prensi elemeleri sırasıyla Erzurum, Trabzon, Samsun, Ankara, Gaziantep, Adana, Antalya, Denizli, İzmir, Bursa, Sakarya, İstanbul ve Diyarbakır'da gerçekleştirilecek.

  Futbol Prensi programında eski İngiliz futbolcu ve altyapı direktörü Ian Butterworth ile Oğuz Tonsgir ve Ahmet Çakar jüri üyesi olarak görev yapacaklar. Cumartesi günleri canlı yayınlanacak olan finallere her hafta sürpriz konuklar katılacak. 19 Kasım'da yayınlanacak ilk canlı programın konuk jürisi eski Galatasaraylı ve Blackburn Roverslı futbolcu Hakan Ünsal olacak. Bu programın sürpriz konuğu ise İstanbul'da oynanan ve Liverpool takımının penaltılarla kazandığı unutulmaz 2005 Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçının Liverpoollu oyuncusu Dieter Hamann olacak.
  Etiketler Futbol Prensi
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN