Web Sürümüne Geç

  Fahri Trafik Müfettişleri Derneği'nden çağrı

  21 Kasım 2011, Pazartesi Güncelleme: 21:30

  Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Sami Güleçyüz, trafik kazalarında yaşamını yitirenlere dikkati çekmek amacıyla futbolcuların sahaya trafik afişleriyle çıkmasını istedi.

  Dernek Başkanı Güleçyüz, federasyona gönderdiği yazıda, terör olaylarında şehit düşen askerler ile Van depreminde yaşamını yitiren vatandaşlar için maçlardan önce saygı duruşu sergilenmesinde federasyonun gösterdiği hassasiyetten dolayı şükran duyduklarını belirtti ve ölenleri rahmetle andıklarını dile getirdi.

  Güleçyüz, yazısında şu ifadelere yer verdi: ''Terörde bir günde 24 kurban verdik. Depremde ise 700'e yakın kurban verdik. Kurban Bayramı'ndaki trafik kurbanlarımızın sayısı ise sadece 9 günde 100'e yaklaştı.
  Bu rakam sadece Kurban Bayramı'na ait olup, maalesef son 10 yıldaki toplam rakam 43 bin 700'di. Yani 10 yılda Türk Telekom Arena veya Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı dolduracak kadar trafikte kurban verdik.
  Bu acı tablo karşısında trafikle ilgilenen ve 12 bin'e yakın üyesi bulunan en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, toplumun dikkatlerini bu konu üzerine çekmek ve böylece bir nebze de olsa kazaların önlenmesine katkıda bulunmak amacıyla önümüzdeki maçlarda futbolcuların sahaya trafik afişleriyle çıkmasını ve Kurban Bayramı'nda vermiş olduğumuz trafik kurbanlarına dikkat çekilmesi için federasyon olarak katkı vermenizi bekler, bu ulvi hizmetinizin çok olumlu bir sosyal sorumluluk projesi olarak yüce milletimizden takdir göreceğine de emin olmanızı isteriz.''
  Etiketler TFF
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN