Web Sürümüne Geç

  Nouma'dan inciler

  22 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 14:45

  Beşiktaş'ın eski futbolcularından Pascal Nouma, Vodafone Futbol Turnuvası'nın Mersin'de tanıtım amacıyla düzenlenen halı saha maçında oynadı.

  Maç öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nouma, ''Mersin İdmanyurdu'nu takip ediyor musun?'' sorusuna, ''Elbette Mersin İdmanyurdu'nu takip ediyorum. Çünkü kırmızı-lacivertli ekibin sponsorlarından biri aynı zamanda benim de sponsorum. Mersin'in hem hava anlamında hem de ortam olarak futbol oynamak için çok güzel bir yer olduğunu gördüm. Çok iyi bir hocası var, çok iyi organize oluyorlar ve çok iyi futbol oynuyorlar'' diye cevap verdi.

  Beşiktaş'taki yabancı oyuncuların durumu ile ilgili soruya ise Nouma, ''Beşiktaş'ta hiçbir zaman yabancılara karşı bir duruş olmaz. Zaten renkleri siyah beyaz. Onun için Beşiktaş her zaman en iyi futbol kulüplerinden birisi olmaya devam edecek. Yabancılar da her zaman yabancı statüsü görmeden, bir Türk gibi burada misafirperverlik görecek ve oynamaya devam edecek'' dedi.

  Futbol yaşantısıyla ilgili soru karşısında Nouma, ''İstanbul'da iki futbol akademisinde eğitmenlik yapıyorum. Okulda şu anda gençleri eğitiyoruz. Görüyorum ki; teknik direktör olmak futbolcu olmaktan daha zormuş. O çocuklara gelecekleriyle alakalı bir şeyler öğretmek en büyük mutluluk. Gelecekte de teknik direktör olmayı hedefliyorum'' diye konuştu.

  ''Türkiye'de teknik direktörlük yapmak ister misin?'' sorusuna ''Benim ülkemde tabi ki'' şeklinde cevap veren Nouma, bir başka gazetecinin ''Dans etmek mi yoksa futbol oynamak mı zor?'' sorusu karşısında da ise ''Futbol çok kolay, dans çok zor'' dedi.

  Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam'ın da izlediği ve basın mensuplarının da yer aldığı halı saha maçını, eski hakemlerden Kadir Tozlu yönetti.

  Turnuva hakkında
  Vodafone İletişim Kıdemli Müdürü Tolga Osman Yücel de, ''Vodafone Cup'' adıyla gerçekleştirilen futbol turnuvası hakkında bilgi verdi.

  Turnuvanın bu yıl ikincisini düzenlediklerini ifade eden Yücel, ''Geçen yıl ilgi gören turnuvaya bin 500 takım başvurdu. Bu yıl ise 2 bin 500 civarında takımın katılmasını bekliyoruz'' diye konuştu.

  ''Şehrin için oyna'' sloganıyla başlattıkları turnuvanın uzun soluklu bir proje olmasını hedeflediklerini belirten Yücel, şunları kaydetti:

  ''Her şehir ikişer takımla yarı finallerde temsil edilecek. Yarı final müsabakalarının İzmir'de yapılacağı turnuvaya başvurular 28 Kasım'a kadar sürecek. Kayıt yaptırmak için 7 kişiden oluşan her takımdan en az 4'ünün Vodafone kullanıcısı olması gerekiyor. Amatör sporcularımızı, halı sahada iddialı olan arkadaşları bekliyoruz.''
  Etiketler Pascal Nouma
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN