Web Sürümüne Geç

  "Türk futbolu amatör ruh eksikliği yaşıyor"

  22 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 16:07

  AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, ''Dilimin döndüğünce Türkiye'de yöneticinin yetişmediğini söyledim. Bugüne baktığımızda bunları çok daha iyi anlayabiliriz'' dedi.

  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün yenilenen Etlik Tesisleri'ndeki spor salonu yeniden açıldı. Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, (A) Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay da katıldı.

  Açılışta konuşan Hakan Şükür, yıllardır amatör bir ruhla çok profesyonel başarılar kazandığını söyledi. Türk sporunun bugünlerde amatör ruh eksikliği yaşadığını anlatan Şükür, şöyle konuştu:

  ''Spor çok farklı bir kulvar. Başarı yetenekle doğru orantılıdır. Bunu taçlandıracak sizin iyi niyetiniz ve çalışma anlayışınız. Bu tesisler geleceğe hızlı gittiğimiz adımların çok daha iyi yerlere gelmesini sağlayacak. Kendi yorumladığım kulvarlarda sporun birçok kesimine hitap etmeye çalıştık. Dilimizin döndüğünce Türkiye'de yöneticinin yetişmediğini söyledim. Bugüne baktığınızda bunları çok daha iyi anlayabilirsiniz. Ben senelerdir bunları söylüyorum. Sizin bir şeyler vermekten ziyade o tepenizdeki yöneticilerin size örnek olma koşulunun eksikliğini çok yaşadım.''

  Şükür, basketbolda çok başarılı bir grafik çizildiğini dile getirerek, ''Bunu her alanda yaymak adına, bu istikrarı her alanda sürdürebilmek adına, ben de siyaset arenasında, belki proje ve düşüncelerimle, gittiğim ortamlarda anlatımlarımla genç kardeşlerimize mesaj vermeye çalışacağım. Türkiye güçlü bir ülke. Bu potansiyelimizi harekete geçirmek gerekiyor. Bunların artırımı için sayın bakanımız Suat Kılıç ile beraber çalışacağız. Biraz da maddi olanaklar gerekli. Sponsorların çok büyük önemi var'' diye konuştu.

  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de 1980'li yıllarda Ankara'da üniversite okuduğunu anımsatarak, ''O zamanlar DSİ, ligin güçlü ve başarılı takımlarında biriydi. Maçlarını izlemeye gelirdim. DSİ Türk spor tarihinde çok başarılı yıllar geçirmiş bir kulüp olarak iz bıraktı. Şimdi yeniden bir hamle içinde. Geleceğe yönelik çok güzel mesajlar veriyor. Kendi camiamızın içinde yer alan gençlerin, çalışanların ve Ankara'daki diğer gençlerin buradan yararlanması çok güzel'' diye konuştu.

  DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı ise DSİ Spor Kulübü'nün 51 yıldır faaliyette bulunduğunu belirterek, basketbol, futbol, voleybol, tenis, tekvando, masa tenisi, jimnastik ve aerobik branşlarının kulübün bünyesinde yer aldığını söyledi.

  (A) Milli Basketbol Takımı'nın menajeri Harun Erdanay da DSİ Spor Kulübü'ndeki basketbolcuların milli takıma kadar yükselebilecekleri bir başarıya ulaşmalarını istedi. Daha sonra Özkaldı, Şükür ve Demirel ile salonun yapımına katkı sağlayanlara teşekkür plaketi verdi.
  Etiketler Hakan Şükür
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN