Web Sürümüne Geç

  Derbi ertelensin

  24 Kasım 2011, Perşembe Güncelleme: 13:00

  Şampiyonlar Ligi, futbolun en büyük organizasyonudur; vitrinidir. Trabzonspor'un, Lille maçında medya desteğine çok ihtiyacı var. TFF, G.Saray-F.Bahçe derbisini ertelemezse Türkiye'nin karşılaşması, derbinin gölgesinde kalacak. Kaybeden Türk futbolu olacak!

  Tüm Türkiye, şimdiden 7 Aralık 2011 Çarşamba akşamı oynanacak olan Lille-Trabzonspor ve Galatasaray-Fenerbahçe maçlarına kilitlendi. O gün saat 19.30'da Galatasaray-Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig'de karşı karşıya gelirken; saat 21.45'te de Trabzonspor, Fransa'da Lille ile Şampiyonlar Ligi'nde kader maçına çıkacak. Biri dünya derbisi diğeri de Türkiye'nin maçı.

  TÜRKİYE PUAN KAZANACAK
  Çünkü Türk futbolunun Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'nden alacağı puanlara çok ihtiyacı var. Karadeniz Fırtınası'nın Devler Ligi'nden aldığı her puan; ülke puanı demek. Trabzonspor'un gruptan çıkma adına Lille maçında medya desteğine de çok ihtiyacı olacak. Ama aynı gün derbi oynanacağı için medya da çaresiz kalacak ve ya derbiye gidecek ya da Lille karşılaşmasına...
  G.Saray-F.Bahçe derbisini yayınlayacak Digitürk ve Lille-Trabzonspor maçının yayıncı kuruluşu Star TV, bu iki karşılaşmanın aynı gün yayınlanmaması için Futbol Federasyonu'na başvurmaya hazırlanıyor.
  Tüm Türk halkı da şimdiden kritik derbinin başka bir güne kaydırılmasından yana fikir birliğine vardı.

  GÖLGEDE Mİ BIRAKACAK?
  Ama tüm sporseverlerin kafasında şu soru var? TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, eğer derbi ertelenmezse hangi maçı izlemeye gidecek? Türkiye'nin maçı olan Lille-Trabzon karşılaşması için Fransa'ya mı gidecek? Yoksa G.Saray-F.Bahçe derbisi için Türk Telekom Arena'nın tribünlerine mi çıkacak? Bakalım her fırsatta Türk futbolunun marka değerinden dem vuran TFF, derbiyi erteleyecek mi? Yoksa Lille maçını derbinin gölgesinde mi bırakacak?  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN