Kutlualp'ten Atalay önerisi

Cuma 03.02.2012 14:34

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Hakan Bilal Kutlualp, Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olacak kişinin UEFA'dan bir beklentisinin olmaması gerektiğini söyledi.

Kutlualp, yaptığı yazılı açıklamada, gelinen bugünkü durumda Türk futbolunun içinde bulunduğu bu ''kaotik'' ortamdan çıkması ve dünyada hak ettiği yere gelmesi için seçilecek yeni başkandan beklentilerin çok yüksek olmasının bugün artık daha elzem olduğunu belirterek, ''Futbolun başına gelecek kişinin UEFA'dan kendi şahsi geleceği ile ilgili bir beklentisinin olmaması gerekir. Ancak o zaman UEFA'ya karşı dik durabilir ve Türk futbolunun uğradığı ve uğrayacağı haksızlıklara karşı mücadele edebilir'' ifadelerine yer verdi.

Hakan Bilal Kutlualp, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Bu kişinin şu veya bu şekilde yasadığımız süreçte adının yıpranmamış olması, bütün kulüpleri kucaklayabilecek olması, arkasından kendisinin özerk yapısına halel getirmeyecek şekilde milletin, devletin ve hükümetin desteğini sonuna kadar alabilmesi önemlidir. İki yıl içerisinde UEFA'nın mali fair play kriterlerinin de devreye gireceğinin kesin olması, Türk futboluna son kez olarak devlet desteğinin gerekliliği kulağa pek hoş gelmese de, maalesef gereklidir. Kaldı ki özerk kurumların, sorumluluklarının bilinci içerisinde hele ki böyle olağanüstü bir durumda hükümetle uyum içerisinde ve desteğini alarak bu zor durumdan futbolu kurtarması çok doğaldır. Özerklik demek, başına buyruk olmak, kimseyi dinlememek değildir. Ülkemizde bu vasıflara sahip dürüst, namuslu, cesur ve sporun içinden gelen birçok tecrübeli yöneticilerimiz vardır. Örneğin Sayın Mehmet Atalay sadece doğru bildiğini yapan, ön yargısız ve cesur birisi olarak bu işi yapabileceklerin başında gelmektedir. Şunun da bilinmesi çok önemlidir ki, ancak hep beraber, topyekün bir uğraş sonunda selamete varabiliriz. Kulüpler arasındaki ayrılıklarının en azından düzlüğe çıkıncaya kadar dondurulması gerekmektedir.''Yükleniyor
BİZE ULAŞIN