Dostluk mu dedin!

Pazartesi 06.02.2012

Önceki gün taraftar grupları, dün de yöneticiler dostluk yemeğinde buluştu Ancak metrobüste başlayan olaylar stada sıçrayınca mesajlar havada kaldı

SOPALARLA GELDİLER
F.Bahçe'nin "Beşiktaşlı taraftarlar Kadıköy'e gelsin" talebinin ardından 2 bin 400 siyah-beyazlı taraftar takımlarını desteklemek için Saracoğlu'nda yerini aldı. Trafiği kapatarak Beşiktaş Meydanı'ndan Zincirlikuyu'ya kadar yürüyen elleri sopalı Beşiktaşlı taraftarlar, ortalığı birbirine kattı.

CAMLARI KIRDILAR
Metrobüslere bindirilen siyah-beyazlılar araçların camlarını kırarken, yeterli önlem alınmayan Söğütlüçeşme'de kıyamet koptu! Beşiktaşlılar burada F.Bahçe taraftarına ve bazı sivil araçlara saldırırken çevredeki halk büyük korku yaşadı. Bazı Beşiktaşlılar F.Bahçe bayrağını yakmak istedi.KADIKÖY ALEV ALEV
Stat içinde de olaylar vardı. İki takım taraftarları arasında tribünde meşale atılması nedeniyle yararlananlar oldu, büyük tehlike atlatıldı. 67'nci dakikada, Beşiktaş tribünü önünde asılan pankart yanmaya başladı. Alevlere müdahale edilirken, rahatsızlanan taraftarlar hastaneye kaldırıldı.

GAZ FENA YAKTI
Fenerbahçe ile Beşiktaş tribünleri karşılaşma boyunca birbirlerine karşılıklı yabancı maddeler atarken, olayları yatıştırmak isteyen güvenlik güçleri biber gazı kullandı. Gaz nedeniyle bazı taraftarlar fenalaşırken, birçoğu da yüzlerine yıkamak için musluklara koştular.
Taraftarlar büyük rahatsızlık yaşadı.

F.BAHÇEMİZ VURGUSU
F.Bahçeli taraftarlar maraton üst tribününe, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, TFF Genel Kurulu'nda söylediği "F.Bahçemiz" sözünü hatırlatan pankart açtı.

AĞIR CEZALAR YOLDA
Derbide yaşanan olaylar iki takımı da yakacak. Maç öncesi iki takım da kötü ve çirkin tezahürat limitlerini doldurmuştu. Kadıköy'de dün küfür tavan yaptı. Bu eylem nedeniyle F.Bahçe 4. ihlal nedeniyle bir maç seyircisiz oynama ve 60 bin lira ceza alabilir. Kartal'a 6. ihlal nedeniyle bir maç seyircisiz ve 240 bin lira ceza yolda.
Etiketler Fenerbahçe, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN