Dünya Kupası toplantıları gelecek hafta

Çarşamba 08.02.2012 11:57

Türkiye'nin 2013 yılında ev sahipliği yapacağı 20 Yaş Altı Dünya Kupası için planlanan FIFA U20 Dünya Kupası Organizasyon toplantıları gelecek hafta gerçekleştirilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, 14 Şubat Salı günü FIFA'nın Zürih'teki merkezinde yapılacak ilk toplantıda, TFF heyeti organizasyondaki gelişmelerle ilgili bir sunum yapacak.

Genel sekreter Ebru Köksal ve FIFA U20 Dünya Kupası organizasyon komitesi üyesi Süheyl Önen liderliğindeki TFF Yerel Organizasyon Komitesi çalışanları da 16 ve 17 Şubat'ta, yine Zürih'teki çalışma toplantısında FIFA'nın çalışanlarıyla hazırlık sürecinde gelinen noktaları paylaşacak.

Öte yandan, 3 gün sürecek FIFA-TFF toplantılarında daha önce planlanan ve turnuvanın ev sahipliğine aday illerin valileri, belediye başkanları ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılacağı ''Başkanlar Zirvesi''nin ise ertelendiği açıklandı.

TFF açıklamasında, ''27 Şubat'ta yapılacak TFF Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısına değinen FIFA toplantının seçimden sonra Mart ayında yapılmasını talep etmiştir. Bu değişiklik de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Spor Bakanlığı ve ilgili kurumlara iletilmiştir'' denildi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN