Taze kan şart

Çarşamba 08.02.2012

Aday olacak kişinin, daha önce bu görevi yapmamış olması yönünde karar alındı. Erzik, Ulusoy, Bıçakçı ve Aydınlar'a yol kapanmış oldu

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, Futbol Federasyonu'ndaki istifa depreminin ardından dün ilk toplantısını yaptı. Sonucu merakla beklenen toplantıda sürpriz bir karara imza atıldı. Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu, 27 Ocak'ta aday olacak kişinin daha önce bu görevi yapmamış yeni bir isim olması yönünde karar aldıklarını açıkladı. Birlik üyeleri, Mehmet Ali Aydınlar'ın Fenerbahçe'ye yakınlığının sakıncalarına rastladıklarını belirterek, özellikle kulüplerde görev almamış ve herhangi bir kulübe yakınlığı olmayan bir kişinin olması görüşünde birleştiler.

ÖZDEMİR-KAMER TERK ETTİ
Daha önce başkanlık yapan Şenes Erzik, Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakçı'ya sıcak bakmadıklarını belirtmiş olan Akıncıoğlu, "Mehmet Ali Aydınlar, Göksel Gümüşdağ ve Lütfi Arıboğan'a teşekkür ediyoruz. Görevi devralan Hüsnü Güreli'ye başarı diliyoruz. Yeni aday olanlara destek vereceğiz" dedi. Erzik'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesiyle ilgili Akıncıoğlu, "Bilgimiz dahilinde değil" ifadesini kullandı. Bu arada F.Bahçeli yöneticiler Nihat Özdemir ile Cihan Kamer toplantıyı bitmeden terk ettiler.

F.BAHÇE ERZiK'i ÖNERDi
Daha önce başkanlık yapan Şenes Erzik, Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakçı'ya sıcak bakmadıklarını belirten Akıncıoğlu, "Aydınlar, Gümüşdağ ve Arıboğan'a teşekkür ediyoruz. Görevi devralan Hüsnü Güreli'ye başarı diliyoruz. Yeni aday olanlara destek vereceğiz" dedi. Bu arada F.Bahçe'nin toplantıda Şenes Erzik'i başkanlık için önerdiği ama diğer kulüplerin karşı çıktığı belirtildi. Son kongrede adaylığı söz konusu olan Mehmet Atalay'ın yanı sıra Ata Aksu'nun da federasyon başkanlığı için isimleri gündeme geldi.

DEMiRÖREN CUMA AÇIKLIYOR
Daha önce başkanlık yapan Şenes Erzik, Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakçı'ya sıcak bakmadıklarını belirten Akıncıoğlu, "Aydınlar, Gümüşdağ ve Arıboğan'a teşekkür ediyoruz. Görevi devralan Hüsnü Güreli'ye başarı diliyoruz. Yeni aday olanlara destek vereceğiz" dedi. Bu arada F.Bahçe Asbaşkanı Cihan Kamer'in toplantıda "Başkan bu masadan çıksın. Biz Yıldırım Demirören'i öneriyoruz" önerisini ortaya attığı ve 6 kulübün bunu desteklediği belirtildi. Demirören'in cuma günü adaylığını açıklaması bekleniyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN