Söz savunmanın

Salı 14.02.2012

Yıldırım ve tutuklu 23 kişi dün Silivri'ye nakledildi. Duruşma 4 gün sürecek. F.Bahçe bin kişilik çadır kurdu, taraftar Sevgililer Günü'nde Silivri'ye akacak

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve şike davasının 23 tutuklu sanığı, bugün yapılacak duruşma için dün 13.45 sıralarında Silivri Cezaevine nakledildi. Sanıklar, 4 gün boyunca Silivri Cezaevi'nde kalacaklar.
Cuma akşamı da yeniden Metris Cezaevi'ne nakledilecekler. Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık bugün ilk kez hakim karşısına çıkacak. Ambulansla Silivri'ye götürülen Aziz Yıldırım'ın nakil sırasında avukatlarıyla görüşmesine izin verilmedi. Aziz Yıldırım'ı ilk gün mahkeme salonunda kızları Gülşah Yıldırım ile Hande Gamgam yalnız bırakmayacak.

YILDIRIM YALNIZ DEĞİL
Fenerbahçeli taraftarlar da Aziz Yıldırım'a destek vermek için Silivri Cezaevi önünde hazırlıklara başladı.
Taraftarlar davanın görüleceği Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanındaki büyük salonun karşısında bulunan tel örgülere pankartlar astı. Pankartlarda "Fenerbahçeme dokunma", "Sana söz yine baharlar gelecek", "Kırılsa da kanadımız, asiye çıksa da adımız, duyan duysun bilen bilsin böyledir bizim sevdamız" yazıları dikkat çekti.

ERGENEKONCULARA MİSAFİR!
Ambulans ve cezaevi araçlarıyla Metris Cezaevi'nden Silivri Cezaevi'ne getirilen Yıldırım ve 22 tutukluya jandarma ekipleri eşlik etti. Yıldırım ve 22 tutuklu sanık Silivri 1 Nolu Cezaevi'ne yerleştirildi. 1 Nolu Cezaevi'nde aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de bulunduğu çok sayıda Ergenekon davası sanığı da bulunuyor.

'SEVGİLİMİZE GELECEĞİZ'
Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İlyas Bulcay, "Davanın 14 Şubat'a denk gelmesi bizim için özel bir anlam ifade ediyor. Biz başından itibaren onların suçsuz olduğuna yürekten inanıyoruz. Sonunda aklanacaklarını biliyoruz" dedi. Bulcay, Türkiye'nin dört bir yanından ve İstanbul'dan Fenerbahçeli taraftarların Silivri'ye geleceğini belirtti. İlyas Bulcay taraftarlar için bir çadır kurduklarını belirtti ve "Yarın (bugün) saat 05.30'da Salı Pazarı'ndan konvoy halinde hareket edeceğiz. Derneğimiz ücretsiz olarak otobüsler temin etti. Buradaki amaç tutuklu yargılanan yöneticilerimize manevi bir destek vermek" dedi. Bulcay 4 gün boyunca Silivri'nin hareketli zamanlar yaşayacağını da söyledi. Jandarma, F.Bahçe'nin kurduğu çadırlar ile davanın görüşüleceği mahkeme salonunun arasını tel örgülerle ayırdı.

'FENERBAHÇE AŞIĞIYIM'
Muğla'dan geldiğini söyleyen Fenerbahçeli bir taraftar da "Fenerbahçe aşığıyım. Fenerbahçe Stadı'nın içinde sünnet oldum. Bizim başkanımıza yapılan haksızlığa karşı destek vermek için geldik" diye konuştu.

'KİMSEYİ SATMADIK'
Fenerbahçe formasını giyerek Silivri Cezaevi önüne gelen Ali Çelik de "3 Temmuz'dan beri büyük bir direniş gösteriyoruz. Kamuoyunda yaratılan bütün algılara rağmen başkanımızı ve yöneticilerimizi satmadık bugüne kadar. Sadece adil yargılama için mücadele ettik" şeklinde konuştu.

HEYET SİLİVRİ'DE
Bu arada Şike Davası'na bakacak olan 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ekinci ile birlikte üye hakimlerin dün sabah saatlerinde gelerek duruşma salonunu incelediği ve yetkililerden bilgi aldığı öğrenildi.

YENİCE CENAZEYE GİDEMEDİ
Tutuklu olan Milli Takım, F.Bahçe ve Rıdvan Dilmen'in eski masörü Mehmet Yenice'ye (65) Ankara'da vefat eden ablası Hacer Çiçek'in cenazesine katılması için 2 gün izin verildi. Ancak Yenice daha önce 2 kez kalp ameliyatı geçirdiği için sağlık koşulları nedeniyle Ankara'ya gidemedi.

F.BAHÇE YÖNETİMİ TAM KADRO
F.Bahçe yönetimi davayı tam kadro izleyecek. Duruşmada gazeteci ve sanık yakınları olmak üzere 300'e yakın kişi bulunacak. İddianameyi 3 TRT spikeri dönüşümlü olarak okuyacak. 20 gün sürmesi beklenen duruşmanın ilk 4 gün sonraki adresi ise Çağlayan'daki Adalet Sarayı olacak.

YILDIRIM BU AY KONUŞAMAZ
Aziz Yıldırım, "Haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurup yönetmek, dolandırıcılık, şike ve teşvik primi vermek"le suçlanıyor. En çok Yıldırım'ın yapacağı bin 200 sayfalık savunma merak ediliyor. Ancak Yıldırım'ın konuşması gecikecek.

401 sayfalık iddianame okunacak ve 1 numaralı sanık Olgun Peker önce yargılanacak. Bu nedenle Yıldırım'ın savunması martı bulacak. Göksel Gümüşdağ, Serdal Adalı, Sadri Şener, Nevzat Şakar da tutuksuz yargılanacak.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN