Dava Pazartesi gününe ertelendi

Cuma 17.02.2012 09:46

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanıklı dava, 20 Şubat Pazartesi gününe ertelendi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya verilen aranın ardından salona sadece sanıklar ve avukatlar alındı.

Mahkeme heyetinin, sanık avukatlarının yapacağı taleplerini almadığı, 20 Şubat Pazartesi günkü duruşmada görev ve yetkisizlik, 24 Şubat Cuma günü de tahliye taleplerini alacağı öğrenildi.

Önümüzdeki hafta duruşmaların Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günü yapılacağı da alınan bilgiler arasında yer alıyor. Söz konusu günlerde ilk önce tutuklu sanık Olgun Peker ile bağlantılı sanıkların savunma yapacağı, daha sonra tutuklu sanık Aziz Yıldırım ile bağlantılı sanıkların savunmalarının alınacağı ifade edildi.

Mahkeme heyetinin, 20 Şubat Pazartesi gününe ertelediği duruşma, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülecek. Bu arada sanık avukatları, tutuklu sanıkların bugün Metris cezaevine geri gönderileceğini dile getirdi.


İŞTE YAŞANAN GELİŞMELER

13:55 Mahkeme Başkanı Mehmet Ekici, "Davanın bütünlüğü için önce Olgun Peker ve onunla alakalı sanıkların savunmasını alacağız. Duruşmayı 3-5 ay ileri atmayız. Olgun Peker'in ardından Aziz Yıldırım'la başlayarak diğer sanıkların savunmalarını dinleyeceğiz. Pazartesi günü savunmalara başlamadan önce görevsizlik ve yetkisizlik kararlarını, cuma günü ise tahliye taleplerini alacağız" dedi.

13:47
Silivri Cezaevi içinde kurulan büyük duruşmaya gelerek sanıklara moral veren Fenerbahçeli teknik direktörler ve eski futbolcular duruşmadan ayrıldılar.

13:35 Şike davasında 4. duruşma sona erdi. Şimdi gözler Pazartesi günü Çağlayan Adliyesi'nde devam edecek olan duruşmaya çevrildi.

13:30 Avukatların tahliye taleplerinin, savunmaların alınmasından sonra değerlendirilmesine karar verildi. Tahliye talepleri haftaya Cuma günü degerlendirilecek.

Peker ile Yıldırım arasında diyalog
Davanın tutuklu sanıklarından eski Giresunspor Kulübü Başkanı Olgun Peker, yemeğe gittiği sırada basın mensuplarının olduğu bölüme gelerek, 20 Şubat'ta Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda devam edecek duruşmada yapacağı savunmaya ilişkin bilgi vermek istedi.

Arkasından gelen Aziz Yıldırım'ın ise Peker'e hitaben ''Sen ne anlatıyorsun? Mayıs ayına kadar tutukluyuz'' demesi dikkati çekti.

12:45 Mahkeme Başkanı Ekinci, tutuklu avukatlarının tahliye taleplerini almayı reddetti. Buna itiraz eden avukatlarla Ekinci arasında sözlü tartışmalar yaşanıyor.

12:30 İddianamenin okunması sona erdi ve duruşmaya ara verildi... Sanık savunmalarının Pazartesi günü Çağlayan Adliyesi'nde başlayacağı belirtildi.

11:20
Aziz Yıldırım, duruşma salonunda bulunan Aykut Kocaman'a dönerek "Hocam saklama, kaldır elini. Öyle arkalarda durmak yok" dedi. Bu arada yine duruşma salonunda bulunan ve Fenerbahçe'nin efsane isimlerinden olan Mehmet Bostancı'nın (Taka Mehmet) başkan Yıldırım'a "Sen çık ben girmeye razıyım" dediği, Yıldırım'ın ise, "Yok benim rahatım iyi" şeklinde yanıt verdiği görüldü.

11:00
İddianame'de son 15 sayfanın okunmasına geçildi...

10:00
İddianemenin okunmasına devam ediliyor...

09:25
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşma başlarken davaya yeni bir hakim atandığını açıkladı. Ekinci, yeni hakimi sanıklara tanıttı.

09:15 Aziz Yıldırım, mahkeme salonuna oldukça neşeli bir şekilde girerken gazetecilere "Memlekette durum nedir?" diye sordu. Yıldırım ve diğer sanıklar avukatlarının getirdiği gazeteleri duruşma öncesi bir süre okudu.Etiketler Futbolda şike
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN