İki aday daha çıktı

Pazartesi 20.02.2012 16:45

TFF Başkanlığı için iki önemli aday daha çıktı...

Aksu: "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adayım"
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski yöneticilerinden Ata Aksu, ve eski devlet bakanı Kürşat Tüzmen TFF'nin 27 Şubat'ta yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkan adayı olduğunu açıkladılar.

Aksu, yaptığı yazılı açıklamayla adaylığını resmen duyurarak, ''Türk futbolunu, gelebilecek her türlü tehlikeden bertaraf etmek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adayım'' dedi.

Türk futbolunun içinde bulunduğu zorlu süreçte yaşanan tüm olumsuzlukların, futbolda derin yaralar açtığını ileri süren Aksu, şu ifadelere yer verdi:

''Bu süreçte üzülerek ifade etmek isterim ki; bazı kulüpler tarafından sürekli blokajlar uygulanmış, Türk futbolunun en kritik dönemi iyi yönetilememiş ve belirsizliğin hüküm sürdüğü bir ortam yaratılmıştır.

Sayın Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasından sonra oluşan kaotik ortamda çok sayıda kulüp başkanı, delege, futbol adamı ve medya mensubundan tarafıma yapılan sorumluluk almam çağrıları, benim gibi Türk futboluna her düzeyde 34 yıl hizmet etmiş bir kişi olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığımı koymayı kaçınılmaz bir zorunluluk haline getirmiştir.

Türk futboluna gurur duyarak yapmış olduğum hizmetler ve tecrübemle şahsımı bu işin sigortası olarak görüyorum. Uhdemde olan vasıfları, kurumuma da hakim kılmak amacıyla yola çıkıyorum. Sloganım 'Dürüstlük, samimiyet ve herkese eşitlik' olacak. Geride kalan zorlu süreçte, çeşitli nedenlerle kendini ifade edememiş tüm kulüp başkanları, taban birlikleri ve delegelerinden destek alacağım inancıyla, Türk futbolunu, gelebilecek her türlü tehlikeden bertaraf etmek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adayım. Başkan adaylığını açıklayan kardeşlerime de hizmet yarışında başarılar diliyorum.''

Bu arada avukat Adnan Beşir, TFF'nin İstinye'deki merkezine gelerek Ata Aksu'nun adına adaylık müracaatını yaptı. Beşir, burada yaptığı açıklamada, ''Aksu'nun başkan adaylığı için resmi müracaatımızı yaptık. Türk futbol ailesi için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'' dedi.

Tüzmen: "Türk futbolunu ileriye götürecek bir çalışma yaparak aday oldum"
Eski devlet bakanlarından Kürşad Tüzmen, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Tüzmen yaptığı açıklamada, Türk futbolunun şu an geldiği noktada, iyi bir ekiple iyi bir çalışma yapılarak özveriyle görevin ifa edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu süreçte doğru kararların verilmesi gerektiğine işaret eden Tüzmen, ''Biz de Türk futbolunu içinde bulunduğu kaostan kurtarmak için arkadaşlarımızla çalışma yaptık. Türk futbolunu ileriye götürecek bir çalışma yaparak, aday oldum'' dedi. Tüzmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşerek onayını alacağını kaydetti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN