Sana kalkan ellere kalkan olacağız

Salı 21.02.2012

Fenerbahçeli taraftarlar, başkan Yıldırım ve yöneticilere destek olmak için Çağlayan'a akın etti. Adliye Sarayı'nın önü dün stattan farksızdı

Çağlayan'da dün başlayan "Futbolda şike" davasında Fenerbahçeli taraftarların gövde gösterisi vardı.
Sarı-lacivertliler, tutuklu yargılanan başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler ile kulüp yetkililerine destek vermek amacıyla beklendiği gibi Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Sabah saatlerinden itibaren adalet sarayının önündeki alanı dolduran kalabalık grup, hazırladıkları pankartlarla ve yaptıkları tezahüratlarla yaşanan sürece tepkilerini dile getirip, yöneticilere destek verdi.

EN BÜYÜK FENERBAHÇE
Ellerinde, tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve kulüp mali işler müdürü Tamer Yelkovan ile amatör şubeler koordinatörü Cemil Turan'ın fotoğraflarının bulunduğu pankartlar taşıyan taraftarlar, "Hukuka saygılıyız, karardan kaygılıyız", "Sana kalkan ellere kalkan olacağız" yazılı pankartlar açtı. Sarı-lacivertliler ayrıca "Yıkılmayan son kale en büyük Fenerbahçe" tezahüratları yaptı. Çevik kuvvet ekipleri, adalet sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Sarı-lacivertliler, duruşma bitene kadar eylemlerini sürdürdü.

BIÇAKLI KAVGA ÇIKTI
Aziz Yıldırım ve yöneticilere destek için Çağlayan'a gelen sarı-lacivertli taraftarlar arasında öğleden sonra kavga çıktı. Sloganların 'Fenerbahçe kulübü' ile 'Aziz Yıldırım' lehine atılması konusunda yaşanan tartışmada, Aziz Yıldırım hakkında konuştuğu ileri sürülen bir taraftarı linçten polis kurtardı.
Kavgaya karışan biri döner bıçaklı iki kişi gözaltına alındı.

ÇAĞLAYAN'DAN NOTLAR

TUTUKSUZ SANIKLAR ADALI VE KORCAN ÇELİKAY DA KATILDI
Çağlayan'daki İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar Olgun Peker, Aziz Yıldırım, Mecnun Otyakmaz, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan Beşiktaş eski yöneticisi Serdal Adalı ve kaleci Korcan Çelikay da duruşmada yerlerini aldı.

AMBULANS EŞLİĞİNDE CEZAEVİ ARAÇLARI İLE GETİRİLDİLER
Tutuklu sanıklar 5. duruşma için Metris Cezaevi'nden cezaevi araçları ile bir ambulans eşliğinde Çağlayan'daki adliyeye getirildi. Konvoya güvenlik eskortları eşlik etti. Tutuklu sanıklardan Bülent İbrahim İşçen raporlu olması nedeniyle yine duruşmaya gelmedi.

F.BAHÇELİ YÖNETİCİLER NİHAT ÖZDEMİR VE ALİ KOÇ TAKİPTE
Fenerbahçe kulübünden başkan vekili Nihat Özdemir, asbaşkan Ali Koç ile yöneticiler Mithat Yenigün ve Nihat Özbağı, dünkü duruşmayı takip eden isimlerdi. Fenerbahçe eski yöneticisi gazeteci-yazar Uğur Dündar da İstanbul Adliye Sarayı'na gelerek bir süre içeride kaldı. Dündar duruşma ile ilgili bilgi aldıktan sonra Çağlayan'dan ayrıldı.

YER DARLIĞINDAN SALONA SINIRLI SAYIDA KİŞİ ALINDI
Duruşmaya yer darlığı nedeniyle sınırlı kişi alındı. CHP Milletvekili Umut Oran, F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, asbaşkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın kardeşi Acar Yıldırım ve savunması alınan 6 tutuklu sanığın yakınları ve 21 gazeteci duruşmayı izledi.

ASANSÖRLER O KATTA DURMADI
İstanbul Adalet Sarayı'nın önünde duruşma nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Çevik Kuvvet, Fenerbahçeli taraftarlar ve medya mensupları için ayrı ayrı bölüm oluşturdu. Duruşma salonunun bulunduğu kata asansör iniş ve çıkışları iptal edildi. Merdivenlere girişler yasaklandı. Girişler sadece ana koridordan yapıldı.

HAKİM EKİNCİ: KAYNAK YAPMAYIN!
Şike davasına bakan mahkemenin başkanı Hakim Mehmet Ekinci, sanık avukatlarının görevsizlik talepleri sırasında sözlerini uzatması üzerine, "Böyle giderse savunma alamayacağız. Sözü çok uzatmayın" diye sitemde bulundu. Mehmet Ekinci, tutuklu sanıklardan Cemil Turan'ın avukatının, "Tahliye talebinde bulunuyoruz" demesi üzerine, "Araya kaynak yapma" diyerek esprili şekilde uyarıda bulundu.
Giresunspor'un avukatlarının, "Bu dava Giresun'da görülmelidir. Orada bulunanlar da hakim ve savcı" istekleri de mahkeme heyetinden kabul görmedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN