Taraftarlar sosyal sorumlulukta birleşti

Salı 21.02.2012 17:09

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projelerinde işbirliği yapmak için, şehirdeki Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig takımlarının taraftar grubu temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Cağaloğlu'ndaki binasında, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Fenerbahçe Taraftar Birliği, Beşiktaş Çarşı Grubu, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Boz Baykuşlar Grubu ile İstanbul Güngörenspor taraftar grubunun temsilcileri katıldı.

Galatasaray, Kasımpaşa ve Kartalspor taraftar grubu temsilcilerinin yer almadığı toplantıda, Yıldız, yürüttükleri projeleri anlatarak, taraftar temsilcilerinden desteklerini istedi.

Muammer Yıldız, taraftarların sosyal sorumluluk çalışmaları konusunda bir çok projeye destek verdiğini anlatarak, ''Özellikle İstanbul genelinde yapmış olduğumuz çalışmaları taraftar grupları ile paylaşmak ve yürütmüş olduğumuz projelerde katkılarını almak için bir istişare toplantısı yapıyoruz. İstanbul'da okullarımızda 2,5 milyon öğrenci var. Sonuçta bu çocuklarımız okullarda öğrenciyken, dışarıda da bir taraftar olarak karşımıza çıkıyorlar. Çocuklarımızın taraftar olmaları bizim için önemli ama bunu en iyi şekilde, en kaliteli şekilde yapmalarını ve sporun barış, sevgi, kardeşlik gibi duyguları beslediğini bilmelerini istiyoruz'' dedi.

Sosyal sorumluluk projelerinde İstanbul'daki bütün takımların taraftarlarıyla birlikte hareket etmek istediklerini dile getiren Yıldız, şunları kaydetti:

''Taraftar gruplarıyla da bu konularda nasıl işbirliği yapabiliriz, yürüttüğümüz projelere ne tür katkılar yapabilirler? Bunları konuştuk. Taraftarlar zaten sosyal sorumluluk projeleri kapsamında şimdiye kadar bir çok projeye katkı sundular. Bizim buradaki çağrımız da ayrı ayrı yapılan bu çalışmaları bir çatı altında toplamak. Toplantıya çağrıldığı halde mazeretleri nedeniyle katılmayan arkadaşlarımız oldu. Önümüzdeki dönemde periyodik olarak bu toplantıları yapacağız. Şiddete yönelmeden, sevgi ortamı içerisinde, insanı incitmeyen, etrafa zarar vermeyen, yanlış denebilecek davranışların en aza indirgeneceği bir dostluk ve sevgi yumağı halinde bu çalışmalar devam etsin...''

Taraftar gurubu temsilcileri, işbirliği çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerini destekleyeceklerini belirttiler.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN