Yalandı!

Salı 21.02.2012

"Oynadığım maçları incelesinler. Ben inancı olan bir adamım. Şikenin günah olduğunu bilmez miyim?.."

Şike soruşturmasında uzun süre tutuklu yargılanan Gaziantepsporlu futbolcu İbrahim Akın, Telegol'e konuştu. Akın, "İsmini veremeyeceğim biri bana 'Seni Mehmet Ali Aydınlar çağıracak' dedi. Ama aramadı. İfademi baskı altında verdim, yalan söyledim. Yoksa beni salmayacaktı. Önceki avukatıma inanarak bunu yaptım. Oynadığım maçları inceleyebilirler. Biz hocaya danışma konusunda gırgır yaparken bunlar yaşandı. Kimseden para almadım" dedi.

GIRGIR YAPIYORDUK
İşte İbrahim Akın'ın olay açıklamaları: "Fenerbahçe maçında oynamayı özellikle ben istedim. Normalde Abdullah Avcı kupa finali olduğu için beni dinlendirecekti. Ben de dedim ki: 'Beni dinlendirme hocam. Eğer oynamazsam Trabzonspor baskı kurar.' Zaten maçtan sonra Selçuk Yula'nın yazısı da her şeyi açıklıyor. Mücadelemden dolayı bana teşekkür ediyor hatta. Gol atmış, asist yapmış adam nasıl şike yapar? 80 dakika oynamışım kupa finalinde, açın bakın en iyi kim oynamış? Karşında Fenerbahçe var. Gol atmama gibi bir ihtimalin olabilir mi? Bana kimseden bir teklif gelmedi.

FORMA VARDI
Yusuf Turanlı benim menajerim. Yusuf Turanlı'dan aldığım poşette İbrahim Toraman'ın forması vardı. Ben inancı olan bir adamım. Şikenin günah olduğunu bilmez miyim?"Yükleniyor
BİZE ULAŞIN