"100 yıllık camiaların da yıkılması an meselesidir"

Cumartesi 25.02.2012 15:51

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 27 Şubat'ta yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkan adayları arasında yer alan Semi Kopuz, ''100 yıllık camiaların da yıkılması an meselesidir'' dedi.

Kopuz, yaptığı yazılı açıklamada, alt liglerde oynayan kulüplerin sessiz çığlıklarını kamuoyu önünde haykırmak ve çözüm üretmek için bu yola çıktığını belirtti.

Tüm spor kamuoyunun şike haberleri ile uğraştığı Türk futbolunun bu zor günlerinde tek sorunun şike olmadığını hatırlatmak istediğini kaydeden Kopuz, ''Bu camianın içerisinde, en zor şartlarda görev yapan ve kulüplerini ayakta tutmaya çalışan saygıdeğer başkan arkadaşlarımdan aldığım güç ve destekle bu uğurda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz'' ifadesinde bulundu.

600 yılı aşkın bir süre 7 cihan'a hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu'nun bile yıkıldığına işaret eden Kopuz, şunları kaydetti:

''100 yıllık camiaların da yıkılması an meselesidir. Türk futbolu bu noktaya, geçmişten bu yana sistemsiz ve bilgisiz yöneticilerin hem kulüpler, hem de federasyon bazında yapmış oldukları uygulamalarla geldi. Türk futbolunun sırtında bir kambur olan bu sorunları, tüm liglerde eşit, adaletli, hür bir irade ile görev yapabilecek, işi sadece futbol olan profesyonel ekipler ile sistemli bir çalışma sonucunda çözeceğiz. Bu kapsamda özellikle sorunlarını iyi bildiğim alt liglerdeki başkanlarımızın desteklerini istiyorum.''
Etiketler Semi Kopuz
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN