Hakemler dinlensin

Cumartesi 25.02.2012

"Adalet, adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa adaletsizlikten ölürüm daha iyi. Bu iddialar doğru değil"

Futbolda şike iddialarına ilişkin açılan davanın 8. duruşması dün yapıldı. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ndeki duruşmaya Olgun Peker, Aziz Yıldırım, Mecnun Otyakmaz, ilhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında olduğu 23 sanık hazır bulundu.

BABAM MEZARDAN KALKSA!
Eskişehir Eski Teknik Direktörü Bülent Uygun'un gözyaşları düne damga vurdu. "Mehmet Berk'in de buraya gelmesini istiyordum. Suçlamalarla ilgili (yüzünü) görmek isterdim" sözleriyle savunmasına başlayan Uygun, "Atılmış iftiralar nedeniyle yargılanmaktan gurur duyuyorum. F.Bahçe ile ilgili yargılanmaktan gurur duyuyorum. Buca'dan Eskişehir'e transfer olduğum için Bucalılar peşimi bırakmadı. Emniyette art niyet olduğunu anladım. Atılan iftiralar önemli değil. Ama namusum... sinirlendim" diyerek ağlamaya başladı. Mahkeme başkanı duruşmaya bir saat ara verdi. Daha sonra savunmasına devam eden Uygun, "Teşviki önleyen biri iken şimdi şikeci konumuna düştüm. Davanın seyri başka yerlere taşındı. Maç satmayan adamlar maç satar oldu. Babam mezardan kalksa böyle bir durum olamaz" diye konuştu.ALİ KIRATLI GÖRÜŞMESİ
Mahkeme Başkanı Ekinci'nin, "Ali Kıratlı ile görüşmenizi anlatır mısın?" sorusuna karşılık da "Fenerbahçe-Eskişehirspor maçından önce görüştük. Bana Trabzonspor'un takımdaki bazı oyunculara teşvik vereceğine ilişkin duyumlarını söyledi. Ben de böyle bir şey olmadığını ve buna müsaade etmeyeceğini söyledim" cevabını verdi.

EKİNCİ: SON LAFI BANA VURDUN
Suçlandığı maçlarla ilgili hakemlerin şahit olarak dinlenmesini ve bilirkişi raporu hazırlanmasını isteyen Bülent Uygun, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti. Uygun'un, "Adalet, adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa adaletsizlikten ölürüm daha iyi" demesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, "En son lafı da bana vurdun" dedi.Etiketler Bülent Uygun
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN