Şike değil bilet parasıydı

Cumartesi 25.02.2012

Aziz bey bana şike teklifiyle gelmedi; gelseydi kendisiyle bir daha hiç görüşmezdim. Siz 'Sivasspor şike yapmamıştır' kararını verin; ben gider Metris'te istediğiniz kadar yatarım

Şike davasında savunması en çok merak edilen sanıklardan biri Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'dı. Şike yapmakla suçlanan Otyakmaz, beklendiği gibi tüm suçlamaları reddetti. Sözlerine, "Onuru, şerefi bana emanet edilmiş Sivasspor'un maçını satmaktan yargılanıyorum" diye başlayan Otyakmaz'ın savunmasından öne çıkanlar şöyle:
Öyle iddianamede yazıldığı gibi Sivas'ın başına Sedat Peker'in emriyle geçmedim, bu Sivas'a hakarettir.
Kora kor oynayalım, Fenerbahçe'yi yenelim diye futbolcularımla konuştum. Bütün oyuncularıma sorabilirsiniz.
Aziz Bey bana şike teklifiyle gelmedi, gelse bir daha görüşmem.BABAMI BİLE TANIMAM
Ek ifade vermek için Mehmet Berk'e gittim. Başta içim rahat olduğu için önemsemedim, iddialar komik geldi. Hata ettim, önceden planlanmış şeyleri göremedim. O yüzden Berk'i aradım ve gittim ayrıntılı ifade verdim.
Savcı Mehmet Berk bana 'Fenerbahçeliyim ama babam olsa tanımam' demişti. Ben de Fenerbahçeliyim ama 10 yıldır Sivassporluyum. Ben de Sivasspor olunca babamı tanımam. Ona 'Kendinize bahşettiğiniz onuru bana da bahşedin' dedim.
Siz 'Sivasspor şike yapmamıştır' kararını verin; ben gider Metris'te istediğiniz kadar yatarım."
Trabzonspor'dan teşvik teklifi var ama Zeki Mazlum'la alakası yok. Zeki'nin geleceğini Fenerbahçeliler duydu, problem burada başladı. Ertesi gün Bülent İşcen geldi. 'Ya hayırdır, Trabzonsporlular gelmiş' dedi. İki tarafa da aynı konuşmayı yaptım. Aksi ispatlanırsa hayatıma son veririm, bu kadar netim.
Bilet talepleri vardı. Bundan sıkılmıştım. Sıkıldım, tapeler olması lazım ama yok. Yarı şaka yarı ciddi Bülent'e 'Bilet paralarını yollayın' dedim. Bu da şike parası oldu. Aziz Yıldırım beni arıyor. Kasıtlı olarak benim aradığım gösteriliyor. Biletler ile ilgili görüşmek istediğini söylüyor.

KÖK SÖKTÜRDÜK!
Trabzonlular, Fenerbahçe maçımız için oyuncularıma galip gelmeleri için 1 milyon dolar teklif ettiler. Mehmet Yıldız 'Trabzonspor'dan 1 milyon teklif edenler var başkanım' dedi. Kimin söylediğini söylemedi Mehmet. Ben de Zeki Mazlum'u aradım. O da 'böyle bir şey olmaz' dedi.
Savcıya söyledim. Savcı Mehmet'e sormuş. Mehmet 'Duydum ama kimden bilmiyorum' demiş.
4-4 berabere kalsak bu kez 'Trabzonspor'dan teşvik aldın' derlerdi. Bu nedenle Trabzon olayını anlattım.
O maçta Fenerbahçe'ye kök söktürdüğümüz için gurur duyduk.

ÇELEBİ: YILDIRIM'DAN EMİR ALMAM
Sivas eski yöneticisi Ahmet Çelebi, iddialara cevap verdi. Aziz Yıldırım ile bir otelde görüşmelerinin farklı yönlere çekildiğini iddia eden Çelebi, "Söz konusu otelde Aziz Yıldırım ile kombine kartları için görüştüm. 'Gerginim sonra görüşürüz' dedi. Daha sonra kulüpte görüştük" diye konuştu. Futbolcu Mehmet Yıldız ile konuştuğundan dolayı suçlandığını ifade eden Çelebi, şöyle devam etti: "Sivasspor yöneticisiydim, Mehmet de Sivasspor'da oyuncu. Görüşmemiz normal. 'Üç koldan çalışıyorum' ifadelerim, 'şike için çalışıyorum' olarak yorumlanmış. Ayrıca Mehmet de benzin istasyonu işine girmek istiyordu. İstasyon işini konuşurken Mehmet bana 'Maçta da oynamayacağım' dedi. 'Hayırdır' dedim. 'Başkanla anlaşamıyoruz' dedi. Takımı satan yönetici olarak lanse edildim. Aziz Yıldırım'dan emir almam."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN