Yönetim isterse parayı veririm

Cumartesi 25.02.2012

Emniyette darp edildiğini öne süren Yelkovan'a, Mahkeme Başkanı Ekinci, "Neden şikayetçi olmadınız?" diye sordu

Şike davasının 8. gününde ilk söz alan isim Fenerbahçe Mali İşler Sorumlusu Tamer Yelkovan oldu. İfadesine "Fenerbahçe yönetimi adına işçi statüsünde çalışan birisiyim" diyerek başlayan Yelkovan, kulüpte günlük 1.5 milyon TL paranın çeşitli şekilde akışı olduğunu belirtip, "Ben başkan ve yöneticiler dışında kimseyle görüşmedim" dedi. Emniyette ifade sırasında darp edildiğini iddia eden Yelkovan'a mahkeme başkanı Mehmet Ekinci "Avukatın var, neden şikayetçi olmadın?" diye sordu. Yelkovan ise bu soruya "İlk kez böyle bir şey başıma geldi" diye yanıt verdi. Yelkovan, Ekinci'nin "Başkan şike yapacağız, para verir misin derse ne yaparsın?" sorusuna ise "Yönetimden karar çıkarsa veririm" diye cevapladı.
Duruşmada öğleden sonra 15.00 sıralarında savunması alınan sanıklardan Bülent İbrahim İşçen'in ifadelerinden öne çıkanlar ise şu şekildeydi:
Kelebek Operasyonu ile ilgili Sedat Peker'in çetesine üye gibi gösteriliyorum. Ben ifade için gittim ve beraat ettim.
Beni korkutucu güç yapmışlar. Aziz başkan "Çocuklarını al gel" der. Onlar benim gerçek çocuklarım.
Ben 'Ayşe tatile çıksın' demedim. Bana bunu emniyette darp ederek sordular. İlhan Ekşioğlu da bu cümleyi hatırlamıyor.
Televizyonlarda sürekli Bucaspor maçında şike yemeği yediğim söylenmiş. Ben sürekli İzmir'e giderim. Üstelik masada da herkes Fenerbahçeli. Aramızda Bucalı bile yok. Fotoğrafı şike fotoğrafı gibi yayınlayıp beni ve ailemi rencide ettiler.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN