Ruhumuz içerde bedenimiz dışarda

Pazar 26.02.2012
Şike iddialarına ilişkin davada 232 gün hapis yattıktan sonra tutuksuz olarak yargılanmalarına karar verilen 7 sanık, cumayı cumartesiye bağlayan gecenin geç saatlerinde Metris Cezaevi'nden tahliye edildi. Sanıklar Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, teknik direktör Bülent Uygun, Cemil Turan, Coşkun Çalık ve Mehmet Yenice, cezaevi önünde uzun süre bekleyen yakınları ve bir grup taraftarca karşılandı.

Mosturoğlu, ailelerine kavuştukları için mutlu olduklarını, ama buruk bir sevinç yaşadıklarını belirterek, "Başkanımız, yönetici arkadaşımız İlhan bey, diğer arkadaşlarımız tahliye olmadılar. Onun için ruhumuz içerde, vücudumuz dışarıda. Arkadaşlarımız masum. Masumiyetlerine en az kendi masumiyetimiz kadar inanıyoruz. İnşallah onlar da en kısa sürede tahliye olacaklar" şeklinde konuştu. Cemil Turan ise sevinç ve üzüntüyü bir arada yaşadığını ifade ederken, "İnşallah, arkadaşlarım da yakın zamanda çıkar" dedi.

YARGISIZ İNFAZ YAPILDI
Teknik direktör Bülent Uygun, Metris Cezaevi önünde gazetecilere yaptığı kısa açıklamada sözlerine, "Bedenimiz dışarda, kalbimiz içerde" diye başladı. Uygun, "İnşallah hepsinin suçsuzluğu kanıtlanacaktır. Hepimizin de suçsuz olduğunu tüm Türkiye biliyor. Yargısız infaz yapıldı. Türk adaletine güvenimiz
sonsuz" ifadelerini kullandı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN