"Tahliye edilmeliydi"

Pazar 26.02.2012

Milletvekili Lütfü Türkkan, Bakan Ergin'le yaptığı sohbeti aktardı: "Bana, 'Aziz Yıldırım tutuklanmamalıydı bile' dedi. Sıkıntının kanunda değil, uygulayanda olduğunu belirtti"

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, önceki gün İstanbul Divan Otel'de yapılan Türkiye-AB Karma Parlamentolar Komisyonu Toplantısı'na konuşmacı olarak katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında yaptığı sohbeti kamuoyu ile paylaştı.

"YATTIĞI SÜRE ORTADA'
Türkkan, "Bakan'a CMK'nın sıkıntılı olan 252. maddenin değiştirilmesi gerektiğini ve pimi çekilmiş bir bomba gibi olduğunu söyledim. Hemen ardından Aziz Yıldırım'ı sordum. Bakan da 'Kanunda bir sorun yok ama kanunu uygulayanlar kendilerine verilen yetkileri egzajere edebiliyorlar. Sıkıntı kanunda değil, onun kullanım şeklinde. Aziz Yıldırım'ın bana göre tutuklanmaması bile gerekirdi. Nitekim yapılan değişikle şike cezaları da indirildi. Şu ana kadar cezaevinde tutulduğu süre belli bana göre tahliye edilmesi gerekir' dedi" açıklamasını yaptı.

TWİTTER'DAN PAYLAŞTI
" Aziz Yıldırım, siz isterseniz serbest bırakılır" sözlerine Bakan'dan aldığı karşılığı açıklamayan Türkkan, twitter'dan ise şunları aktardı: "Adalet Bakanı ile baş başa yaptığımız sohbette, 'Bugün Aziz Yıldırım tahliye olur mu Sayın Bakan?' diye direkt bir soru sormuştum. Sayın Bakan, 'Bana sorarsan tahliye olması gerek, şikeden verilecek ceza belli, bu kadar bile yatmaması lazım' cevabı verdi. Bunu sizlerle karar öncesi paylaşıp, sürece sıkıntı vermemek istemiştim. Durum budur."


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN