Ata Aksu çekildi!

Pazartesi 27.02.2012 09:25

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için daha önce adaylığını açıklayan Ata Aksu, adaylıktan çekildiğini açıkladı...

Aksu, yaptığı açıklamada bugün gelinen süreçte, Türk futbolunu belirsizlik kaosundan çıkarmaya çalışırken, bir başka belirsizliğe sokmaya ve tartışmaya gerek olmadığına inandığını bildirdi.

Federasyon eski başkanları, güzide kulüplerin başkanları, Türk futbolunun temel taşları teknik direktörler, hakemler ve futbolcu delegelerle bir dizi istişarelerde bulunduğunu ifade eden Aksu, ''Sayın Yıldırım Demirören'in, Türk futboluna içinden çıkılmaz bir hal aldıran şike ve teşvik iddialarını karara bağlarken, Türk futbolunun gücünü de göz ardı etmeden, karşılıklı uzlaşmayla FIFA ve UEFA normlarına uygun hareket edeceğini bize ve kamuoyuna ifade etmesini taahhüt kabul ederek, her türlü eleştiri ve tenkit haklarımızı saklı tutarak, TFF başkan adaylığından çekiliyorum'' dedi.

Dünyanın lider ülkeleri arasına hızla yükselen Türkiye'nin futbolunu Avrupa ve dünyadan soyutlamanın, stratejik, sosyolojik ve vicdani bir hata olacağını kaydeden Aksu, Yıldırım Demörören'in bunu yapmayacağına inandığını kaydetti.

''Futbol oyunsa biz oyuncuyuz, futbol seyirlikse biz seyirciyiz, futbol aşksa biz aşığız, futbol hayatsa biz yaşıyoruz'' diyen Aksu, sözlerine şöyle devam etti:

''Kendi içimizdeki dağları aşmadan yükselemeyiz. Birbirimizi omuz vermeden güçlenemeyiz. Futbol izlemek istiyoruz. Hak eden kazansız istiyoruz. Hepimiz kazananın hak ettiğinden emin olmak istiyoruz. Kazanmak istiyoruz. Maç kazanmak istiyoruz. İtibar kazanmak istiyoruz. Tüm bunları ülkemizdeki her maçta olduğu kadar uluslararası maçlarda da yaşamak istiyoruz. Çünkü bunu hak ediyoruz. İşimize kimse karışmasın istiyoruz.''

Aksu, kendisine desteklerini, imzaları ve gönülleriyle veren tüm delegasyona, medya ve sosyal medyada kendisini bu göreve layık görenlere minnettar olduğunu ifade ederek Yıldırım Demirören ve ekibine başarılar diledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN