Garanti aldı desteği verdi

Salı 28.02.2012

Demirören, 58. madde tartışmalarında "Gerekirse 2 yıl Avrupa'ya gitmeyiz" demişti. Demirören, Ünal Aysal'a "Bu asla bizim ana hedefimiz değil" deyince G.Saray'ın da desteğini aldı. Bunun üzerine Ata Aksu yarıştan çekildi

Genel Kurul'dan önce Yıldırım Demirören'e karşı Ata Aksu'yu destekleyen tek büyük kulüp olan Galatasaray'ın kongreye birkaç saat kala fikir ve tavır değiştirmesinin perde arkası ortaya çıktı.
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz ile Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Semih Haznedaroğlu'nun dostlukları, Demirören ile Cimbom arasındaki buzları eritti.

O EN SON SEÇENEK
İki Divan başkanının önceki gece geç saatlerde yaptığı telefon trafiğinin ardından Demirören'i arayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Bizim sizi desteklememe sebebimiz 'Gerekirse iki yıl Avrupa'ya gitmeyiz' şeklindeki açıklamanızdı. Bunun dışında bir çekincemiz yok" dedi. Aysal'ın sözlerine Demirören, "Ben en son seçenek olarak göze alabileceğimiz bir şeyden bahsettim. Bu asla bizim ana hedefimiz olmadı, olamaz" deyince mutabakat sağlandı. Aysal bunun üzerine, "O takdirde biz de sizi destekleyeceğiz" karşılığını verdi.

OTELİ TERK ETTİLER
Başta Alp Yalman olmak üzere Galatasaray delegasyonundan bazıları bu tavrı eleştirip karşı çıksalar da sonunda Aysal'ın dediği oldu. Desteksiz kalan Ata Aksu da adaylıktan çekildi. Ancak Galatasaraylı delegeler, Demirören'e verilen desteğe rağmen genel kurulda Bursaspor delegeleri ile birlikte oy kullanmadı. İki kulübün delegeleri, genel kurul bitmeden otelden ayrıldı.

45 MİLYON EURO'LUK BOMBA!
Yıldırım Demirören'in TFF başkanı seçilmesinin ardından gündeme bomba gibi bir iddia düştü. İddiaya göre başkan Demirören'in F.Bahçe kulübüne CAS'a açtıkları davayı geri çekmeleri halinde federasyon bünyesinden 45 milyon euro vermeyi taahhüt etti. Çiçeği burnundan başkan, "Böyle bir şey söz konudu değil. Bu haberi hangi gazeteci yapmış, neden yapmış ona sorun. Nereden çıkıyor bunlar" ifadesini kullandı.

YILDIRIM'A OY VERMEDİK ÇÜNKÜ BİZE İHTİYACI YOKTU
G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Yıldırım Demirören'e destek verme kararı almalarına rağmen neden oy vermediklerini "Sayın Yıldırım'ın bizim oyumuza ihtiyacı yoktu" diye açıkladı. GS TV'ye konuşan Aysal, "G.Saray'ın beklentileri özellikle futbolda bugünkü sorunların Avrupa normlarına göre çözülmesi şeklindeydi. Ata Aksu Bey'in Yıldırım Bey ile yapmış olduğu görüşme sonucu bunun katiyetle bu bazda çözüleceğine dair bir teminat aldığını öğrendik ve Yıldırım'dan bizzat duyarak rahatladık" ifadesini kullandı. Aysal, kanunların uygulanması halinde 22 Mart'ta UEFA ile yapılacak toplantının ümit verici olduğunu da sözlerine ekledi.

Turgay DEMİRYükleniyor
BİZE ULAŞIN