Tertemiz çıkarız

Salı 28.02.2012

"Zorlukları hep birlikte aşacağız. UEFA ile diyaloglarımızı en iyi şekilde kurup, Türk futbolunu kaostan kurtaracağız"

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa Yıldırım Demirören seçildi. Ankara Marriott Otel'de yapılan Genel Kurul'da Ata Aksu'nun adaylıktan çekilmesi ile seçime tek aday olarak giren Demirören, geçerli 229 oyun 221'ini alarak TFF'nin 41. başkanı oldu.

ESKİ YÖNETİMDEN 5 İSİM
Demirören, eski yönetimden Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Arif Koşar, Hakan Kanık, Ergün Tekin'i de kadrosuna aldı. Etik Kurulu, Hukuk Kurulu, Tahkim Kurulu ve PFDK'yı değiştirmeyen Demirören, Denetleme Kurulu'nu ise yeni isimlerden oluşturdu. Asil üyeleri Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Birol Acar'dan oluşan Denetleme Kurulu'nun yedekleri ise şu isimlerden oluştu: Kazım Çalışkan, Tayyip Yaşar, Rafet Kalkan, Mustafa Öcalan,Veysel Ekmen. Çok zor bir görevi devraldıklarını belirten Yıldırım Demirören, "Bu geminin içinde hep birlikteyiz. Bu gemiyi de sizlerin desteğiyle düzlüğe çıkaracağız. Ne karar alırsak alalım sizlerle paylaşarak alacağız. Allah mahcup etmesin, bir yola çıktık. Zorluklar aşılmak için vardır. Biz de bu zorlukların üstesinden geleceğiz.
Herkese teşekkür ederim" dedi. Eski defterleri kapatarak yeni sayfalar açmak zorunda olduklarını bildiren Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fenerbahçemiz dedim, eleştirildim. Hayır efendim.
Trabzonsporumuz, Bursasporumuz, Elazığsporumuz diyorum. Bizler bu noktaya gelirsek Türk futboluna çağ atlatmış oluruz.

ÇÖZÜMSÜZ SORUN YOKTUR
Bizim temelimiz Bank Asya 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig'dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Hata yapmayan insan, çalışmayan insandır. Ben ve arkadaşlarım 24 saat çalışıp bu sıkıntıları bitirip 22 Mart'taki UEFA toplantısına tertemiz çıkmak istiyoruz." Eski defterleri kapatarak yeni sayfalar açmak zorunda olduklarını bildiren Demirören, yazarımız Turgay Demir'in, "Herkesin ayrı telden çaldığı bir ortamda orta noktayı nasıl bulacaksınız?" sorusunu ise "Çözümsüz sorun yoktur. Elimizden geleni yapacağız" diye yanıtladı.

DEMİRÖREN KİMDİR?
* Genel Kurul'da 41. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak seçilen Yıldırım Demirören, 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili. TÜSİAD, TÜGİAD ve TABA üyeliği yapıyor.

* 2000-2002 ve 2002-2004 dönemlerinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulundu. 30 Mayıs 2004'ten bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı'nı ve Eylül 2011'den itibaren de Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı yürüttü. Evli ve 3 çocuk babası.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN