"Milli takım umut verdi"

Çarşamba 29.02.2012 00:00

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, (A) Milli Takım'ın arkasında topyekun durmak gerektiğini belirterek, ''Yaş ortalaması 23 olan bir takımın sahaya bu performansı yansıtması, gelecek adına umut verici'' dedi.

Kılıç, Türkiye-Slovakya maçının ardından Bursa Atatürk Stadı çıkışında yaptığı açıklamada, sahada umut vadeden takım gördüğünü söyledi.

Abdullah Avcı'dan edindiği bilgiye göre, takımın yaş ortalamasının 23 olduğunu vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu: ''Yaş ortalaması 23 olan bir takımın sahaya bu performansı yansıtması, gelecek adına umut verici. İlk maçına, üstelik bir hazırlık maçına bakarak Abdullah hocayla ilgili kesin bir kanaatte bulunmaya kimsenin hakkı yok. Bu takımın arkasında topyekun durmalıyız, durabilmeliyiz. Yeni bir takım oluşturmaya çalıştığı çok açık. Sahada 10-11 takımdan oyuncu vardı. Avrupa'nın 4-5 güzide kulübünde aynı zamanda top koşturan Türk futbolcular vardı. Bütün bunlar bir arada değerlendirildiğinde hocanın çok doğru tercihle yeni takım oluşturmaya, yeni bir takımın iskeletini yapılandırmaya çalıştığı çok açık.''

Kılıç, tecrübeyle genç yetenekler bir araya geldiğinde, milli takımın Türk insanına gurur yaşatacak yeni başarıların altına imzasını koyacağını söyledi.

Bursa'da milli maç heyecanı yaşanmasının önemine de değinen Kılıç, ''Arzumuz bundan sonra Anadolu'nun başka kentlerinde de milli maç heyecanının, coşkusunun yaşanabilmesi. Bursa taraftarını kutluyorum. Tribünleri soğuk havaya rağmen doldurdular. Bu, Anadolu'ya örnek olacaktır. İnşallah hep birlikte başarı yakalayacağız'' diye konuştu.

DİĞER
Etiketler Suat Kılıç
Yükleniyor
SON DAKİKA