Yeni bir dönem

Çarşamba 29.02.2012

Yıldırım Demirören başkanlığındaki Futbol Federasyonu; MHK, Etik, Disiplin ve Tahkim kurullarını yeniden yapılandıracak. Kulüplerin şikayetleri ise tek tek değerlendirilecek

GELİR ARTIRILACAK
Yıldırım Demirören başkanlığındaki yeni Futbol Federasyonu yepyeni bir dönemi hayata geçirmeyi planlıyor. Kulüplerin şikayet ettiği kurullar değiştirilecek. 58. madde ve diğer bazı ceza gerektiren maddeler revize edilecek. Bank Asya ile 2. ve 3. Lig kulüplerinin gelirleri de artırılmaya çalışılacak.

MHK'DA DEĞİŞİYOR
BAŞKAN Demirören yönetim kurulu toplantısında MHK, Etik, Disiplin ve Tahkim kurullarının değiştirilip değiştirilmemesi konusunu masaya yatıracak. Şike soruşturmasında hazırladıkları rapor tartışılan Etik Kurulu'nun yeniden oluşturulması gündemde. MHK'da da büyük değişim olacak.

İLK İŞİ UEFA'YA GİTMEK
Federasyonun yeni başkanı Yıldırım Demirören, kulüplere ilk işlerinin UEFA'ya giderek temaslarını hızlandırmak olacağını belirtti. Demirören, "UEFA katı değil. Sorunları 15 gün içinde çözeceğiz. Küme düşme değil, puan silme ile para cezaları düşünüyoruz" dedi.

ALi ERDOĞANDİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA