"Yıldırım ateşten bir gömlek giydi"

Çarşamba 29.02.2012 15:36

Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, oğlu Yıldırım Demirören'in Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı olmasıyla ilgili olarak, ''Yıldırım, ateşten bir gömlek giydi'' dedi.

Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş Milangaz basketbolcularını, Şişhane'deki şirketin merkez binasında kabulünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan Demirören, Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığı için ne düşündüğünün sorulması üzerine, ''Yıldırım, ateşten bir gömlek giydi. İnşallah Türk futbolunu bir yere getirecektir, inanıyorum'' yorumunda bulundu. Erdoğan Demirören, ''Desteğiniz olacak mı?'' sorusuna ise, ''Ben futbol hiç konuşmadım, ilk kez konuşuyorum. Bu, oğlumun işi'' yanıtını verdi.

''İyi bir arkadaş gelsin''
Beşiktaş Kulübü'ndeki olağanüstü seçimli genel kurul toplantısıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine de Erdoğan Demirören, ''İyi bir arkadaş gelsin de kim gelirse gelsin'' derken, kendisinin aday olup olmayacağı sorusuna da, ''Ben o işlere karışmam'' diye cevap verdi.

''Şartları var''
Erdoğan Demirören, Yıldırım Demirören'in kulüpten alacağı 103 milyon lirayı hibe ettiğinin hatırlatılması üzerine de, ''Onun şartları var. Şartları yerine getiren arkadaş buyursun kulübü alsın, iyi bir yere getirsin. Yıldırım 10 sene... Kolay değil. Yeni gelen 15 sene yapsın ama iyi yapsın. Ama basına da çok görev düşüyor. İkinci sayfadan Beşiktaş'ı kurtarsınlar'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN