Maradona için ha El Vasl ha Barcelona

Salı 06.03.2012 13:53

Dubai'deki El Vasl takımını çalıştıran Arjantinli efsanevi futbol adamı Diego Maradona, hangi takımı çalıştırdığının önemli olmadığını, futbolun kendisi için vazgeçilmez bir tutku olduğunu söyledi.

Maradona, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, ''Bu benim için Real Madrid, Barcelona, Boca Juniors ya da Bayren Münih'i çalıştırmak gibi bir şey. Ben bu konuda ayrım yapmam, bu benim için bir tecrübe değil, benim görevim. Bunun için yaşıyorum, bu benim tutkum, başka türlü yaşayamazdım'' şeklinde konuştu.

Arjantin Milli Takımı'nın maçlarını izleyip izlemediğinin sorulması üzerine Maradona, ''Teknik direktörlükten ayrıldığından beri milli takımın hiçbir maçını izlemediğini söyledi. Maradona, ''neden'' sorusuna ise ''Çünkü yüreğim kan ağlıyor'' yanıtını verdi.

Memleketinden farklı bir yerde çalıştığının hatırlatılması üzerine de Maradona, ülkesinden uzakta İtalya ve İspanya gibi ülkelerde de çalıştığını hatırlatarak, ''Burada süperiz. Burada çalışılabilir, insanlar anlaşılabilir, büyük saygı var ve her şeyden önce insanlar futbolu seviyor. Bu kadar uzak bir ülkede insanların futboldan zevk alması bir lütuf'' diye konuştu.

Sözleşmesini uzatmak istediğini ve her şeyin para olmadığını göstermek amacıyla uzun vadeli bir proje başlatarak özellikle gençleri yetiştirmek istediğini ifade eden Maradona, ''İşim olduğu ve uzunca bir zaman soyunma odalarında, sahada yaptığım gibi her şeyi verebildiğim sürece, bunu gayet rahat bir şekilde çölde de yapabilirim. Oyuncular ve isimler değişebilir ama insanın içinde olan tutkuyu kimse değiştiremez'' dedi.

En çok sevdiği kulüp olan Boca Juniors'dan teklif geldiği takdirde ne yapacağının sorulması üzerine de Maradona, bu takımı çok sevdiğini ve bu takımın çaresiz kalması durumunda Boca Juniors'a gidebileceğini kaydetti. Maradona, ancak şu an için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Boca Juniors'un çok iyi bir teknik direktöre sahip olduğunu, kendisinin Dubai'de görevini yaparak sözleşmesini uzatmak istediğini sözlerine ekledi.

Etiketler Diego Maradona
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN