Web Sürümüne Geç

Şike gündeme gelmedi

Salı 07.03.2012

Toplantıdan sonra konuşan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik: Şike konusu gündeme gelmedi. Sadece tanışmatoplantısıydı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören'in Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini ile yapacağı, sonucu merakla beklenen toplantı dün gerçekleşti.
Tarihi zirvede Türkiye'deki şike konusunun ve cezaların masaya yatırılması bekleniyordu. Ancak toplantının sadece nezaket ziyareti olduğu belirtildi. Görüşme sonrası açıklama yapan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, "Tek gündem maddesi tanışmaktı. Demirören ile Platini'yi tanıştırdık. Kiminle konuştuğunu, iş birliğini yapacağını bilmek gerekiyordu" dedi.

BENİM KONUM DEĞİL
Erzik, "UEFA'nın 22 Mart'ta İstanbul'da yapacağı kongre çalışmalarıyla ilgili eksiklik olup olmadığını gözden geçirdik" ifadesini kullandı. Toplantıda şike konusunun gündeme gelmediğini de vurgulayan Erzik, "Federasyonumuz görevinin, UEFA da üstüne düşenin bilincinde. Herkesin birbirine yardımcı olması gerektiği konuşuldu. Detaya inmedik. Bütün bunlar benim konum değil. Başkan konuşma yetkisini bana verdi. Ama benimki buraya kadar" diyerek sözlerini tamamladı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN