Hakemler ve futbolcular da ifade verecek

Cuma 09.03.2012 16:42

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), ''sıra dışı'' bir skorla sonuçlanan 2014 Dünya Kupası elemelerindeki Bahreyn-Endonezya maçıyla ilgili olarak, hakem ve futbolcuların da ifadesine başvurulacağını açıkladı.

FIFA'nın açıklamasında, Bahreyn'in 10-0 kazandığı maçın ardından açılan soruşturmaya öncelik verildiği ve bu soruşturma kapsamında bazı futbolcuların, teknik ekip üyelerinin ve hakemlerin ifadesinin alınacağı belirtildi. Açıklamada ayrıca, 29 Şubat'taki maçla ilgili bahislerin de inceleme altına alındığı kaydedildi.

Bahreyn'in 10-0 kazandığı karşılaşmada Lübnanlı hakem, Endonezya kalecisine 2. dakika kırmızı kart göstermiş ve ev sahibi takımın lehine 2 penaltı vermişti. Bahreyn'in Asya elemeleri 3. turunda E Grubu'ndaki son maçta şansını sürdürmesi için gruptan çıkma şansı kalmayan Endonezya'ya 9'dan fazla fark atması gerekiyordu. Bahreyn, maçı 10-0 kazanarak şansını sürdürdü, ancak grup ikincisi Katar'ın lider İran ile 2-2 berabere kalmasıyla 3. sırada kalarak elendi. FIFA, skorun sıra dışı olması nedeniyle maçla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Etiketler FIFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN