"Pele futbolun Beethoven'ıysa..."

Çarşamba 14.03.2012 12:22

Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Maradona, son dönemde sık sık polemiğe girdiği Brezilyalı Pele ile arasındaki söz düellosuna müziği de karıştırdı.

Dubai'nin El Vasl takımını çalıştıran Maradona, düzenlediği basın toplantısında, Pele'nin kendisini ''futbolun Beethoven'ına'' benzettiği demecini eleştirdi.

Maradona, ''Pele, kendisinin futbolun Beethoven'ı olduğunu söylemiş, ben hiçbir futbol maçında Beethoven çalındığını duymadım. Size daha önce de dedim. Ne zaman yanlış hapı alsa, böyle çılgınca bir açıklama yapıyor. Doktorunu değiştirse iyi olur'' dedi.

Diego Maradona, ''Pele, kendini futbolun Beethoven'ı sanıyorsa, ben de futbolun Bono'su, Ron Wood'u, Keith Richards'ıyım, çünkü bende çok daha fazla tutku var'' diye konuştu.

Maradona'nın kendisine örnek gösterdiği rock şarkıcılarından Bono, İrlandalı grup U2'nun vokalistliğini yapıyor. Keith Richards ve Ron Wood da efsanevi grup Rolling Stones'un üyeleri arasında yer alıyor.

Pele, FIFA'nın resmi internet sitesindeki açıklamasında, ''Ben futbol oynamak için doğmuşum. Beethoven'ın müzik eserleri bestelemek için doğduğu gibi'' demişti.

Futbolun iki efsanevi ismi daha önce de Barcelona'nın Arjantinli forveti Lionel Messi konusunda fikir ayrılığına düşmüştü.

Maradona, Sao Paulo'da forma giyen Brezilyalı Neymar'ın, Messi'den daha iyi olduğunu savunan Pele için, ''Yanlış ilacı alıyor. Sabah alması gereken ilacı akşam, akşam alması gereken ilacı sabah yutuyor. Ne dediğini bilmiyor'' demişti.

Daha sonra Pele ile tekrar polemiğe giren Maradona, Messi için ''Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olmak için kendisini uluslararası alanda geliştirmeli'' diyen Pele'nin bu yorumu yaşı nedeniyle yaptığını söylemişti. Maradona, ''Pele'yi bu sıralar genellikle ödül törenlerinde, FIFA başkanının yanında görüyorsunuz. Uzaktan kumandalı oyuncak bebek gibi görünüyor. Açıklamaları sürpriz değil'' diye konuşmuştu.Etiketler Diego Maradona
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN