Web Sürümüne Geç

El ele çözeriz

Pazartesi 20.03.2012

Bakan Kılıç, UEFA Asbaşkanı Erzik ve Futbol Federasyonu Başkanı Demirören de 1 saat 15 dakika süren toplantıya katıldı. Platini destek istedi, Erdoğan olumlu cevap verdi

UEFA Başkanı Michel Platini, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuğu oldu. Daha önceden planlanan nezaket ziyareti AK Parti Genel Merkezi'nde saat 15.00'te başladı. 1 saat 15 dakika süren görüşmeye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve UEFA birinci Asbaşkanı Şenes Erzik de katıldı. Başkan Platini'nin görüşmede şike olayları için başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan destek istediği öğrenildi. Platini'nin, "Şike olayları tüm dünyada artmaya başladı. Bunun önüne geçmek için tüm ülkeler işbirliği yapmalı. Birlikte mücadele olursa şikenin kökünü kazırız. Bu konuda sizin de desteğiniz çok önemli" dediği belirtildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Platini'nin bu isteğine olumlu cevap verdiği de öğrenildi. Görüşmede Platini'nin, Başbakan Erdoğan'ı perşembe günü İstanbul'da yapılacak 36. UEFA Kongresi'ne davet ettiği belirtildi. Oldukça sıcak ve samimi geçen görüşmeden Platini'nin de çok memnun kaldığı kaydedildi.

DEMİRÖREN: ÇALIŞIYORUZ
TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, görüşmede şike operasyonu sonrası yaşanan süreçle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini Platini'ye aktardığı öğrenildi. Demirören ayrıca sürecin devam ettiğini, federasyonun kurullarının görev başında olduğunu ve ilgili bölümlerin konuyu enine-boyuna değerlendirdiklerini de görüşmede aktardı. Yıldırım Demirören, "En doğru, en adil kararı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

BAŞKANLAR BULUŞACAK
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) 53 ülke federasyonun başkanının katılımıyla Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi'nde yapacağı 36. UEFA Kongresi'ni fırsat bilen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, dev buluşma için kolları sıvadı. UEFA Başkanı Michel Platini'yi Süper Lig'in 17 başkanı ile bir araya getirmeye kararlı olan Demirören, futbolun Fransız patronundan bu konuda olumlu görüş aldı. Demirören ve beraberindeki kulüp başkanları, Perşembe akşamı Çırağan Sarayı'nda Platini ile yemek yiyecek. UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino da bu dev organizasyonda yerini alacak. Yemekte gündem Türk futbolu olacak. Bu nedenle Çırağan Sarayı'nda geniş güvenlik önlemleri alınacak.

UEFA KONGRESİ'NE 53 ÜLKE KATILACAK
36. UEFA Kongresi perşembe günü Conrad Otel'de yapılacak. İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek kongreye, UEFA'ya üye 53 ülkenin federasyon başkan ve yöneticileri katılacak. Kongrenin bitiminde UEFA Başkanı Platini, aynı salonda saat 14.30'da bir basın toplantısı düzenleyecek.

PLATİNİ'Yİ 10 KİŞİLİK ÖZEL EKİP KORUYACAK
UEFA Başkanı Michel Platini'yi Türkiye'de 10 kişilik özel bir ekip koruyacak. Avrupa futbolunun Fransız başkanının etrafında adeta kuş uçurulmayacak. UEFA'nın diğer üyelerini ise emniyet koruyacak. İstanbul polisi çok yoğun bir döneme hazır. Bu nedenle izinlerin çoğu kaldırıldı.

METİN DEPE 'TANIK' OLARAK İFADE VERDİ
İstanbul BŞB'li Metin Depe, Bursa'da ifade verdi. Avukatı Özgür Alparslan Sümer ile Adalet Sarayı'na gelen tecrübeli futbolcu, "Sadece tanık olarak geldim" dedi. Metin Depe'nin avukatı Sümer, "Müvekkilime şike olayına tanık olup olmadığı soruldu. O da 'olmadım' dedi" diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN