Web Sürümüne Geç

Görevini yapsın

Görevini yapsın
Çarşamba 21.03.2012

"Tabii bazı sıkıntılar bu süreç içerisinde yaşandı. Onların da tabii aramızda bir değerlendirmesini yapmadık değil. Bunları da aramızda değerlendirdik"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, UEFA Başkanı Michel Platini ile önceki gün yaptığı görüşmeye ilişkin, ''Bazı sıkıntılar bu süreç içerisinde yaşandı. Onları da tabii aramızda bir değerlendirmesini yapmadık değil. Bunları da aramızda değerlendirdik'' dedi.

BEN DE KATILIYORUM
Başbakan Erdoğan, dün konu ile ilgili soruları yanıtladı. Erdoğan, "UEFA Başkanı Platini ile görüşmeniz oldu. Bugün (dün) görüşmeyle ilgili gazetelerde bir takım iddialar yer aldı. Bu konuda bizlerle paylaşmak istediğiniz ayrıntı var mı?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Michel Platini'nin biliyorsunuz daha önce de bir ziyareti olmuştu bana. Bu ziyaretinde Türkiye'de kongreyi yapmayla ilgili böyle bir arzularının olduğunu, biz de bu konuda mutlu olacağımızı söylemiştik ve Türkiye'de kongre kararını aldılar. Perşembe günü (yarın) İstanbul Kongre Merkezi'nde UEFA kongresini yapacak. Benden de orada hem katılmamı, bunun yanında bir konuşma yapmamı da arzu ettiler. Katılıp orada kısa konuşma da yapmayı düşünüyorum. Tabii bazı sıkıntılar bu süreç içerisinde yaşandı. Onları da tabii aramızda bir değerlendirmesini yapmadık değil.

HAYIRLI OLSUN
Bunları da aramızda değerlendirdik. Ama bunlar tabii şahsen bana açıklaması düşen konular değil. Konuyla ilgili olan kurumlarımız var. Yargı sürecinde olan bir durum var. Öbür taraftan Türkiye Futbol Federasyonu'nun üzerine düşen bir görev var. Bunun yanında tabii UEFA'nın kendisine de düşen görev var. Dolayısıyla onların görev alanları içerisinde bulunmak istemem. Ama her şeyden önce ülkemizde yapacakları bu kongrenin kendileri ve Avrupa futbolu açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum."

MİCHEL PLATİNİ'DEN DEMİRÖREN'E PLAKET
UEFA Başkanı Michel Platini, 4.5 yıl aradan sonra yeniden İstanbul'da toplantıyı yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun misafirperverliğine teşekkür eden Platini, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e de bir plaket hediye etti. TFF, ayrıca Platini onuruna Çırağan Sarayı'nda dün akşam bir yemek verdi.

UEFA'DAN İLK KARARLAR
- 2013-2014 sezonu Şampiyonlar Ligi finaline Lizbon'daki Benfica Stadyumu ev sahipliği yapacak
- 2013-2014 sezonu Avrupa Ligi finaline Torino'daki Juventus'un yeni stadı ev sahipliği yapacak
- 2015'teki UEFA U21 Avrupa Şampiyonası'na Çek Cumhuriyeti'nin ev sahipliği yapması
- 2014'teki U19 Avrupa Şampiyonası'na Macaristan'da yıpalacak.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN