Web Sürümüne Geç

"Türkiye için tarihi bir an"

"Türkiye için tarihi bir an"
Perşembe 22.03.2012 14:09

UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, bugün yapılan kongre ile kendisini onurlandırılmış hissettiğini söyledi.

Erzik, UEFA'nın İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 36. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, UEFA komitelerinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Kongreye katılan ülke federasyonlarının temsilcilerine ''Türkiye'ye, İstanbul'a hoşgeldiniz'' diyen Erzik, ''Gerçekten Türkiye için tarihi bir an. Benim için de çok önemli bir gün. Bugün biraz duygusalım. 34 yıl önce burada benim de arasında bulunduğum 5 kişi yerel komite olarak UEFA Kongresi'ni organize etmiştik. Bugünkü kongre ile de kendimi onurlandırılmış hissediyorum. Başkan Michel Platini'ye ve UEFA yönetimine yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yıllar içinde şahsıma gösterdiğini güven için de ayrı teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Şenes Erzik, Temmuz ayında seçilen Ulusal Federasyonlar Komitesi, Finans Komitesi, Hakem Komitesi, Milli Takımlar Şampiyonaları Komitesi, Kulüpler Şampiyonaları Komitesi, Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi, Kadın Futbol Komitesi, Futsal ve Plaj Futbolu Komitesi, Hat Trick Komitesi, Gelişim ve Teknik Yardım Komitesi, Kulüp Lisans Komitesi, Stadyum ve Güvenlik Komitesi, Sağlık Komitesi, Oyuncu İşler ve Transfer Komitesi, Hukuk Komitesi, Pazarlama Danışma Komitesi, Medya Komitesi, Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Komitesi ve Futbol Komitesi'nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Öte yandan, kongreye UEFA Pazarlama Danışma Komitesi 3. Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, UEFA Milli Takım Müsabakaları Komitesi 3. Başkan Vekili Mahmut Özgener, UEFA Tahkim Kurulu Üyesi Dr. Levent Bıçakcı, UEFA Disiplin Müfettişi Prof. Dr. İlhan Helvacı, UEFA Hat Trick Komitesi Üyesi Levent Kızıl, UEFA Gençler ve Amatörler Futbol Komitesi Üyesi Süheyl Önen, UEFA Sağlık Komitesi Üyesi Prof. Dr. Mehmet Binnet de katıldı.
Etiketler şenes erzik, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN