Çöp kokusu maç erteletti

Çöp kokusu maç erteletti
Pazar 25.03.2012 15:55

Rize'de İkinci Amatör Küme maçı, çöp kokusu nedeniyle hakem tarafından ertelendi.

Merkeze bağlı Çaykent beldesindeki Çaykent Stadı'nda saat 13.00'de yapılması planlanan Salarhaspor ile Çayeli Haytefspor maçı öncesi, takımlar stada gelerek ısınmaya başladı. Karşılaşmayı yönetecek hakem Osman Tüfekçi de stada gelerek inceleme yaptı.

Tüfekçi, stadın kirli olması ve ağır çöp kokusu nedeniyle maçın oynanamayacağına karar vererek karşılaşmayı erteledi. Tüfekçi, erteleme raporuna çöplük alanın temizlenmeden statta maç yapılamayacağını yazdı.

Salarhaspor Kulübü Başkanı Bünyamin Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, maç öncesi her iki takımın da stada geldiğini belirterek, ''Doldurma amaçlı bölgeye dökülen çöp nedeniyle etrafta koku vardı. Maçın hakemi incelemesi sonrası çöp kokusu ve stadın pis olması nedeniyle maçı tatil etti. Her iki takım da karşılaşmayı oynamak istemesine rağmen inisiyatifini oynanmamasından yana kullandı'' dedi.

Havanın sıcak olması nedeniyle çöpün ağır bir koku yaydığını ifade eden Aslan, ''Buraya çöp dökenlerin de art niyeti yok. Atıl durumdaki bir arazi, çöp dökülerek bölgeye kazandırılması istenmiş. Herkesin isteğiyle yapılan çalışma. Belediyelerimizin amatör kulüplere katkılarını kamuoyu biliyor. Belediye başkanımızın en kısa sürede bu sörünü çözeceğine inanıyorum'' diye konuştu.

Salarhasporlu futbolcu Olcay Makır ise maç öncesi ısınmak için sahaya çıktıklarını kaydederek, ''Her iki takım oyuncuları da sahada ısınma hareketlerini sürdürürken maçın hakemi martı tüyleri ve koku nedeniyle maçı erteledi. En kısa sürede inşallah bu koku ve tüylerden kurtulur, maçlarımızı oynarız'' dedi.

Etiketler Rize
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN