Şike davasında 9. duruşma yapıldı

Şike davasında 9. duruşma yapıldı
Pazartesi 26.03.2012 10:36

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 9'uncu duruşması bugün yapıldı...

DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

17:30 Savunmalar sona erdi... Böylelikle 9. duruşma da sonlanmış oldu

16:20
Savunma sırası eski Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı'ya geldi...

15:45 Murat Öztürk de savunmasını bitirdi. Şu an Hasan Çetinkaya savunmasını yapıyor...

14:30 Fenerbahçe tercümanı Samet Güzel de savunmasını bitirdi.Söz sırası Serkan Acar'a geldi...

11:25 Tutuksuz sanıklardan eski İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı, eski TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın savunmasına geçildi.

11:15 Bu sözler üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Teşvik primi önleme merkezi mi kurdunuz?" diye sorunca Yıldırım, "Kurduk, bunu iddia makamı söylüyor. Bu olaylar olduğundan beri herkes namuslu oldu, bir tek namussuz biziz. İsim vereceğim olmuyor. Bir köşe yazarı 'bu sene lig temiz' diyor ama 12 Kasım'daki yazısında ise herkesi suçluyor" dedi.

11:00 Aziz Yıldırım: "Biz Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'a teşvik primi girişimi duyumu aldığımızı yazılı olarak bildirdik. Bunu daha sonra mahkemeye sunacağız" dedi.

10:50 Menajer Doğan Ercan, tutuklu sanıklardan Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu ile yaptığı ve Gençlerbirliği-Trabzon maçında Trabzon'un teşvik primi vereceği iddialarını içeren telefon görüşmelerinin içeriğini hatırlamadığını söyledi.

10:30 Erkan Korkmaz, Doğan Ercan ve Ali Yıldırım da savunmalarını verdi...

10:00
Dava yeniden başladı. Duruşmada ilk ifadeyi Erkan Korkmaz veriyor...

Çağlayan'daki İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanık katıldı. Tayfur Havutçu, Şekip Mosturoğlu, Ahmet Ateş, Göksel Gümüşdağ, Serdal Adalı, Sercan Yıldırım ve Korcan Çelikay'ın aralarında bulunduğu tutuksuz sanıklar da duruşmada hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, cuma gününe kadar tutuksuz sanıkların savunmalarını alacaklarını belirterek, cuma günü de talepleri kabul edeceklerini söyledi. Yazılan müzekkerelere cevap geldiğini ifade eden Ekinci, gelen cevapların uzun olması nedeniyle duruşmada okumayacaklarını kaydetti.

Duruşmada savunması alınan tutuksuz sanık Erkan Korkmaz, sanıklardan Olgun Peker ile arkadaş olduklarını ancak aralarında örgütsel bağlamda bir ilişkinin olmadığını belirtti.

Hakkındaki Olgun Peker'den 20 bin TL aldığı yönündeki iddiaya değinen Korkmaz, ''Bu parayı borç için aldım. O günlerde işim kötü gidiyordu. Sonra aldığım borcu geri ödedim. İddia edildiği gibi bir şike veya teşvik parası değildir'' dedi.

Mahkeme Başkanı Ekinci'nin, ''Sedat Peker ile ilişkini açıklar mısın?'' diye sorduğu Korkmaz, Sedat Peker'in yasal vasisi olması nedeniyle Peker'i cezaevinde haftada bir ziyaret ettiğini söyledi.

''Sedat Bey'e selam getirir selam götürürüm. Bir de bazı mektuplar getirir götürürüm'' diyen Korkmaz, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatini talep etti.

Tutuksuz sanık Alaattin Yıldırım'ın savunmasının alınmasıyla devam eden duruşmaya, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı'nın da aralarında bulunduğu bazı Fenerbahçeli yönetici de izleyici olarak katıldı.

Bu arada, duruşma nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı'nın içi ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Salona önceki duruşmalarda olduğu gibi sadece ana bloktan giriş sağlandı. Salona geçiş yapılan diğer koridor ve geçişler güvenlik gerekçesiyle kapatılırken, asansörlerin de bu katta durması engellendi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN